Ana Sayfa Haberler Otokar, BIDEC 2019’da, Körfez’deki İş Birliklerini Artırmayı Hedefliyor

Otokar, BIDEC 2019’da, Körfez’deki İş Birliklerini Artırmayı Hedefliyor

Otokar, Bahreyn’de düzenlenen BIDEC (Bahrain International Defence Exhibition & Conference) 2019 fuarında, COBRA II, URAL ve ARMA 6×6’yi sergiliyor. Şirket, 28 Ekim’de başlayan ve 30 Ekim’e kadar sürecek olan fuarda, yeni iş birlikleri geliştirmeyi hedefliyor.

Otokar, BIDEC 2019’da; COBRA II Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracının Yaralı Tahliye Aracı versiyonu, URAL Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracının Personel Taşıyıcı versiyonu ve ARMA 6×6 Zırhlı Muharebe Aracının Amfibik Personel Taşıyıcı versiyonunu katılımcıların beğenisine sundu.

Otokar’ın, dünya savunma sanayindeki konumunu her geçen gün güçlendirerek global ölçekte başarılara imza attığının altını çizen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, şunları söyledi: “Türkiye’de tasarlanan ve Türkiye’de üretilen araçlarımızla kahraman ordumuza hizmet etmekten her zaman gurur ve onur duyuyoruz. Askeri araçlar alanında 30 yılı aşan tecrübemiz ile kullanıcılarımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ediyor; mühendislik kabiliyetlerimiz ve Ar-Ge imkanlarımız ile bu ihtiyaçları karşılayacak milli askeri araçlar geliştirip üretiyoruz.”

32.000’den fazla Otokar askeri aracının 35’ten fazla ülkede, çok farklı coğrafyalarda, zorlu iklim koşullarında, riskli bölgelerde başarıyla hizmet verdiğini belirten Görgüç, envanterlerinde Otokar araçlarına sahip kullanıcıların yeni kullanıcılar için referans olduğunu belirterek şunları ekledi: “Her geçen yıl bayrağımızı yeni ülkelerde dalgalandırıyor, savunma sanayimizi yurtdışında da başarıyla temsil etmek için çalışıyoruz. Savunma sanayi alanında, 2000’li yılların başlarından beri farklı model ve versiyonlardaki aracımız Körfez ülkelerinde hizmet veriyor; 2016 yılında kurduğumuz Otokar Land Systems şirketimiz ile bu bölgedeki ihracat faaliyetlerimizi artırarak ülke ekonomimize ve savunma sanayimizin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bugün Otokar, ihracat pazarlarında sadece araç üreticisi olarak değil; hem satış sonrası hizmet faaliyetleri hem de teknoloji transferi kabiliyeti ile fark yaratıyor.”

 8,744 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.