Ana Sayfa Haberler Otokar, Türkiye’nin En İyi İşyeri Ödülüne Yeniden Layık Görüldü

Otokar, Türkiye’nin En İyi İşyeri Ödülüne Yeniden Layık Görüldü

Otokar, Türkiye’nin en iyi işyerlerinin listelendiği listeye bu yıl da adını yazdırdı ve insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Kincentric tarafından yapılan “Kincentric Best Employers 2020” araştırması kapsamında verilen “Türkiye’nin En İyi İşyeri” ödülüne layık görüldü. Firma, küresel ölçekte 20 yılı aşkın süredir, Türkiye’de ise 2006 yılından bu yana yapılan araştırma kapsamında, daha önce de aynı ödülü almaya hak kazanmıştı.

2020 Best Employers programında, Kincentric Türkiye’nin veri tabanında bulunan 40 farklı sektörden yaklaşık 200 şirket değerlendirildi. Araştırmaya katılan şirketler, “Çalışan Bağlılığı”nın yanı sıra, “Çeviklik”, “Bağlı Kılan Liderlik” ve “Yetenek Odağı” olmak üzere 4 ölçüm alanında değerlendirilirken, çalışanlarının gözünde en iyi iş yeri deneyimi ve çalışma ortamını sağlayan 24 şirket ise “Türkiye’nin En İyi İşyeri” olmaya hak kazandı.

Otokar Genel Müdür Serdar Görgüç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kurulduğumuz günden bu yana çalışma arkadaşlarımızdan aldığımız güçle, karşılıklı güven ve saygının hâkim olduğu, katılımın ve çeşitliliğin değer gördüğü bir şirket olma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Çalışanlarımızın gelişimi için her türlü fırsatı yaratıyor; gurur veren bir çalışma ortamı yaratarak onları potansiyellerini ortaya çıkarmaları adına her koşulda destekliyoruz. Koç Topluluğu’nun yenilikçi insan kaynakları perspektifiyle pandemi sürecinde de yeni çalışma modellerini deneyimleme fırsatı bulduk. Otokar olarak, insan kaynakları alanında hayata geçirdiğimiz çalışmaların sonucunda bir kez daha en iyi işyerleri arasında yer almaya hak kazandığımız için gururluyuz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.