Ana Sayfa Haberler Otokar, FIDAE 2018 ile Latin Amerika Pazarındaki Ağırlığını Arttırmayı Hedefliyor

Otokar, FIDAE 2018 ile Latin Amerika Pazarındaki Ağırlığını Arttırmayı Hedefliyor

Otokar, 3-8 Nisan tarihleri arasında, Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenen, FIDAE 2018’e katılıyor.

Otokar, 2 Nisan’da yayınladığı basın açıklamasında, fuarda zırhlı araçlarını ve kule sistemlerini tanıtacağını bildirdi.

Otokar tasarımı ve üretimi askeri araçların, 5 kıtada aktif görev yaptığını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, basın açıklamasında yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Savunma sanayisi alanında, Latin Amerika bölgesi, hedef pazarlarımız arasında yer alıyor. Bölgenin önemli fuarları arasında yer alan FIDAE 2018’i, mevcut kullanıcılarımızla bir araya gelmek ve potansiyel kullanıcılar ile iş birlikleri geliştirerek, Latin Amerika pazarında varlığımızı artırmamız için iyi bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Bu doğrultuda, Şili başta olmak üzere Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Peru bölge gibi ülkelerine Otokar’ı, kabiliyetlerimizi ve geniş ürün ailemizi tanıtacağız. Hâlihazırda bu bölgede başarıyla hizmet veren araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarına cevap verme anlamında önemli bir bilgi birikimi ve deneyim kazandırdı. Bu pazardaki kullanıcıların beklentilerini karşılama konusundaki en büyük referansımız, bu bilgi birikimimiz olacak.”

Otokar’ın, dünya çapında, 30 binden fazla askeri aracının, 50’den fazla kullanıcının envanterinde yer aldığını belirten Görgüç, konuşmasının devamında şunları söyledi: “55’inci yılını kutlayan Otokar, günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiği ve ürettiği geniş ürün gamı ile global bir marka konumuna ulaştı. Savunma sanayisinde, kara sistemleri alanında, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek geniş ürün yelpazemiz ile modern ordulara farklı konfigürasyonlarda donanımlar sunabiliyoruz. Altay Türk Milli Ana Muharebe Tankı Dönem 1 Projesi’nin ana yüklenicisi olan Otokar; aynı zamanda tescilli NATO ve Birleşmiş Milletler tedarikçisi konumunda. Hedefimiz, modern orduların ihtiyaçları doğrultusunda, beklentilere cevap veren, yüksek teknolojiye sahip en iyi araçları üretmek.”

 1,251 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.