Ana Sayfa Haberler Otokar, Gana Silahlı Kuvvetleri’ne 40 Adet COBRA II Aracı Teslim Etti

Otokar, Gana Silahlı Kuvvetleri’ne 40 Adet COBRA II Aracı Teslim Etti

Gana Devlet Başkanı Nana Addo Dankwa Akufo-Addo, Otokar üretimi 40 adet COBRA II 4×4 taktik tekerlekli zırhlı aracın, Gana Silahlı Kuvvetlerine teslim edildiğini açıkladı. 31 Mart’ta yapılan açıklamada, araçların, ülkenin kuzey sınırındaki tehditlere yönelik önemli bir unsur teşkil edeceği, ayrıca doğu ve batı sınırlarında da kullanılacağı ifade edildi.

Konu ile ilgili yayınlanan görüntülerde, araçların üzerinde, açık kuleler yer aldığı, bazı kulelere ise 12,7 mm ağır makinalı tüfek entegre edildiği görüldü.

COBRA II, üstün hareket kabiliyetinin yanı sıra arttırılmış balistik ve mayın koruması, geniş iç hacim ve yüksek taşıma kapasitesi sunuyor. COBRA II, geniş silah entegrasyon ve görev donanım ekipman opsiyonları sayesinde sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil birçok görevde kullanılabiliyor.

 1,013 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.