Ana Sayfa Haberler Otokar, HEMUS 2022’de ARMA 8×8 Aracını Sergiliyor

Otokar, HEMUS 2022’de ARMA 8×8 Aracını Sergiliyor

ARMA 8x8, yüksek hareket kabiliyetine ve mayın ve balistik koruma özelliğine sahip.

Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde, 1-4 Haziran tarihleri arasında düzenlenen HEMUS 2022 savunma sanayi fuarına katılan Otokar, ARMA 8×8 Zırhlı Muharebe Aracı’nı sergiliyor. Firma, Bulgaristan Silahlı Kuvvetlerinin gereksinimlerini karşılamayı hedefliyor; aynı zamanda yerel üretim fırsatlarını değerlendirmeye hazır olduğu mesajını da veriyor.

ARMA 8×8, zorlu arazi ve iklim koşullarında görev yapabiliyor.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, fuar katılımıyla ilgili şunları söyledi: “Askeri araçlarımız Türk ordusu ve güvenlik güçleri dahil dünyada 35’ten fazla dost ve müttefik ülkedeki 55’ten fazla kullanıcı envanterinde yer alıyor; çok farklı coğrafyalarda, zorlu iklim koşullarında, riskli bölgelerde aktif olarak hizmet veriyor. Dünyanın farklı bölgelerinde elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Savunma sanayisinde her geçen gün yeni başarılar elde ediyor, global ölçekteki bilgi birikimimiz, tasarım ve mühendislik kabiliyetlerimiz, Ar-Ge çalışmalarımız ile ön plana çıkıyoruz. Modern orduların ve güvenlik güçlerinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kara sistemlerinde yenilikçi çözümler sunuyoruz. Yerel üretim fırsatları için hazır olarak, Bulgaristan Silahlı Kuvvetlerinin gereksinimlerini karşılamayı hedefliyoruz. Bu bağlamda HEMUS bizim için önem taşıyor.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.