Ana Sayfa Haberler Otokar’dan Yeni İhracat Sözleşmesi

Otokar’dan Yeni İhracat Sözleşmesi

Otokar, 23 Mayıs tarihinde, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı bildirimle, yeni bir ihracat sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Sözleşme, 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı araçlar ile bu araçların yedek parça, bakım ve eğitim hizmetlerinin satışını kapsıyor ve yaklaşık olarak 34 milyon dolar değerinde. Otokar’ın açıklamasında, satışın yapılacağı ülke ile ilgili bilgiye ise yer verilmedi.

Sözleşme, teminat mektubu işlemlerinin tamamlanması ve ihracat ile ilgili gerekli izinlerin alınmasını takiben yürürlüğe girecek. Teslimatların bu yıl içerisinde başlayarak 9 ayda tamamlanması planlanıyor.

Otokar’ın 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar ailesinde kullanım amacı, personel kapasitesi ve koruma seviyelerine göre farklılıklar gösteren Akrep II, Cobra, Cobra II, Cobra MRAP, Kaya II ve Ural araçları yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.