Ana Sayfa Haberler Otokar, LAAD 2023’te Kara Sistemlerindeki Kabiliyetlerini Sergileyecek

Otokar, LAAD 2023’te Kara Sistemlerindeki Kabiliyetlerini Sergileyecek

Otokar, 11-14 Nisan tarihlerinde Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olan LAAD Defence & Security 2023 fuarına katılıyor. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan fuarda Otokar, zırhlı araçlardan oluşan geniş ürün gamını ve kara sistemlerindeki kabiliyetlerini tanıtacak.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç fuarla ilgili şunları söyledi: “NATO ve Birleşmiş Milletler tedarikçisi olmamızın yanı sıra, bugün 40’tan fazla ülkede, 60’a yakın kullanıcıya hizmet veren 33 bine yakın askeri aracımız bulunuyor. Günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz askeri araçlarımız ve geniş ürün gamımız ile fark yaratıyoruz. Son 10 yılda ciromuzun yaklaşık yüzde 7’sini Ar-Ge faaliyetlerine ayırdık. Çeşitli kullanıcıların değişen ihtiyaç ve beklentilerine global bilgi birikimimiz, üstün Ar-Ge, tasarım ve mühendislik kabiliyetlerimiz ile en iyi şekilde cevap veriyoruz. Tüm bunların yanı sıra teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkıyoruz.”

Güney Amerika’nın Otokar için önemli bir pazar olduğunu belirten Görgüç, “Dünya çapında farklı coğrafyalarda elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Güney Amerika Otokar’ın önemli pazarları arasında yer alıyor. Halihazırda bu bölgede başarıyla hizmet veren askeri araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarını doğru analiz etme anlamında önemli bir deneyim kazandırdı. Otokar olarak bölgedeki ihracat fırsatlarını yakından takip ediyor, yeni iş birlikleri geliştirmeyi amaçlıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.