Ana Sayfa Haberler Otokar, Latin Amerika’nın, Kara Araçları ve Kule Sistemleri İhtiyaçlarını Karşılamaya Hazır

Otokar, Latin Amerika’nın, Kara Araçları ve Kule Sistemleri İhtiyaçlarını Karşılamaya Hazır

Otokar, kendi tasarımı ve üretimi olan zırhlı araçlar ve kule sistemlerinin tanıtımını yapmak üzere Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 12. LAAD Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda (LAAD’19) yerini aldı. 2-5 Nisan günleri arasında düzenlenen fuarda Otokar’ın hedefi ürünlerini Latin Amerika pazarında da kullanıma sunmak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar’ın global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti. Otokar tarafından 2 Nisan’da yayımlanan basın bülteninde Görgüç’ün şu ifadelerine yer verildi:  “Otokar, günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiği ve ürettiği geniş ürün gamı ile savunma sanayisindeki konumunu her geçen gün kuvvetlendiriyor. Savunma sanayisinde kara sistemleri alanında kullanıcımızın farklı ihtiyaç ve beklentilerini analiz ediyor, mühendislik kabiliyetlerimiz ve üstün Ar-Ge imkânlarımız ile bu ihtiyaçları yanıtlayabilecek çözümleri hızlı şekilde geliştiriyoruz. Envanterlerinde Otokar araçlarına sahip kullanıcılarımız, yeni kullanıcılar için referans oluyor, her geçen yıl bayrağımızı yeni ülkelerde dalgalandırıyoruz. Hâlihazırda bu bölgede başarıyla hizmet veren askeri araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarını doğru analiz etme anlamında önemli bir deneyim kazandırdı. Fuar süresince mevcut kullanıcılarımızla olan iş birliklerimizi geliştirirken, potansiyel kullanıcılara kara sistemleri alanındaki kabiliyetlerimizi tanıtmayı planlıyoruz.”

Otokar’ın NATO ve Birleşmiş Milletler’in tedarikçisi olduğunun altını çizen Görgüç, “Tamamı kendi mühendislerimizce geliştirilen araçlarımız çok farklı coğrafyalarda, zorlu iklim koşullarında, riskli bölgelerde aktif olarak hizmet veriyor. Latin Amerika’daki dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçları doğrultusunda modern donanımlara sahip en iyi araçları üretmek için hazırız.” İfadelerini kullandı.

 1,918 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.