Ana Sayfa Haberler Otokar ve Milrem Robotics’ten İnsansız ve Robotik Sistemler için İş Birliği

Otokar ve Milrem Robotics’ten İnsansız ve Robotik Sistemler için İş Birliği

Otokar, 14-17 Eylül tarihlerinde Londra’da gerçekleştirilen DSEi fuarında, Milrem Robotics ile insansız ve uzaktan komutalı kara sistemlerinin geliştirilmesi konusunda bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç

Anlaşma kapsamında iki şirket, askeri araçların insansız ve robotik operasyonları için otonom çözümler geliştirme ve bunların uygulamalarına yönelik bilgi birikimlerini ve kaynaklarını birleştirecekler. Her iki şirketin mevcut ürün ailelerini kapsayacak bu iş birliği sayesinde akıllı fonksiyonlar, şifreleme ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra çevresel farkındalık ve hibrit uygulamaların da ortaya çıkması sağlanacak.

Milrem Robotics CEO’su Kuldar Väärsi

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, anlaşmayla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’nin öncü kara sistemleri şirketi Otokar, modern orduların ve güvenlik güçlerinin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kara sistemlerinde yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Kullanıcılarımızın farklı ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alıyor ve müşteri odaklı çözümler sunuyoruz. Bu kapsamda Milrem Robotics ile iş birliğimizi duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Otokar’ın sahada kanıtlanmış bilgi birikiminin ve zırhlı araçlardaki üstün Ar-Ge, mühendislik ve test kabiliyetlerinin Milrem Robotics’in otonom, yapay zekâ ve uzaktan komuta konularındaki uzmanlık ve deneyimiyle birleşmesi neticesinde insansız ve uzaktan komutalı kara sistemleri alanında önemli gelişmelere imza atacağımıza inanıyorum. Bu iş birliği, mevcut ürün ailemize ilave olarak Otokar’ın insansız kara araçları segmentini oluşturma yolunda bir adım daha ileri gitmemizi sağlayacak” dedi.

Otokar AKREP II

Milrem Robotics CEO’su Kuldar Väärsi ise şunları ifade etti: “Gelecekte, muharebe sahasının iyi işleyen bir entegre sisteme sorunsuz şekilde bağlanan insanlı ve insansız araçlardan oluşacağını ön görüyoruz. Otonom ve robotik sistemlerin yanı sıra insanlı kara sistemleri konusunda da lider teknoloji sağlayıcısı ve sistem üreticisi olan Milrem Robotics ile güçlü ve yenilikçi kara sistemleri üreticisi Otokar’ın bilgi birikimi ve deneyimlerinin bir araya gelmesi, kullanıcılarımıza kara sistemleri alanında yeni kabiliyetler sunmamızı sağlayacak.”

Milrem Robotics Type-X RCV

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.