Otokar, 2-4 Nisan tarihleri arasında Brezilya’nın Sao Paolo kentinde düzenlenen Güney Amerika’nın önde gelen güvenlik ve savunma fuarı LAAD Security&Defence 2024’te zırhlı platform yelpazesinden, TULPAR zırhlı muharebe aracı ve COBRA II taktik tekerlekli zırhlı aracın ölçekli modellerini sergiledi. Üç gün süren fuarda Otokar standını ziyaret edenler, firmanın kendi tasarımı ve üretimi olan zırhlı askeri araç ailesi ve kule sistemleri hakkında bilgi aldılar. Firma yetkilileri, teknoloji transferi ve yerel üretim gibi kara sistemlerindeki yetenekleri hakkında da ziyaretçileri bilgilendirerek, ilişkileri geliştirmeye ve işbirliği fırsatları yaratmaya odakladı.

TULPAR Zırhlı Muharebe Aracı

Firmanın, hareket kabiliyeti, yüksek ateş gücü ve beka özellikleri ile öne çıkan zırhlı muharebe aracı TULPAR, çeşitli silahlar ve modüllerle donatılarak çok amaçlı olarak kullanılabiliyor. Araç, hareket kabiliyeti sayesinde kentsel alanlardan kırsal bölgelere ve özellikle ana muharebe tanklarının çok ağır kaldığı bölgelere kadar birçok farklı ortamda piyade savaş aracı, kurtarma aracı, havan aracı, hava savunma silah taşıyıcı, ateş destek, tıbbi tahliye aracı olarak hizmet verebiliyor.

COBRA II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

Dünyanın farklı coğrafyalarında pek çok ordu tarafından kullanılan COBRA II taktik tekerlekli zırhlı araç da mayın ve EYP’lere karşı yüksek koruma sağlıyor. Çeşitli silah ve görev ekipmanı seçeneklerinin entegrasyonuna uygun olan COBRA II, sınır korumanın yanı sıra iç güvenlik görevlerinde de hizmet veriyor. COBRA II’nin modüler yapısı, aracı aynı zamanda personel taşıyıcı, tanksavar silah platformu, keşif ve gözetleme, komuta kontrol aracı, kurtarma ve tıbbi tahliye aracı olarak kullanılabilecek esnek bir platform haline getiriyor.

Shares: