Ana Sayfa Haberler Otokar, TULPAR, COBRA II, AKREP II ve ARMA 8×8 Araçlarını SAHA’ya Çıkardı

Otokar, TULPAR, COBRA II, AKREP II ve ARMA 8×8 Araçlarını SAHA’ya Çıkardı

Otokar, 25-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen SAHA EXPO 2022’de, TULPAR, ARMA 8×8, COBRA II ve AKREP II’yi sergiledi. Ziyaretçiler, 30 mm MIZRAK kulesi ile sergilenen TULPAR ve ARMA 8×8’i, AKREP II’nin 90 mm kule ile sergilenen dizel modelini, COBRA II’nin ise zırhlı ambulansını yakından inceleme fırsatı buldu.  Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Otokar’ın standını ziyaret etti.

Yurt dışında 35’ten fazla ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlatan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, yurt içindeki ihtiyaçları takip ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı kapsamında Yeni Nesil Zırhlı Araçlar projesiyle yakından ilgileniyoruz. Son dönemde farklı kullanıcıların envanterlerinde gösterdiği başarılı performansıyla ihracat pazarlarında ilgi odağı haline gelen ARMA 8×8 zırhlı muharebe aracımızı bu projenin isterleri doğrultusunda özel olarak geliştirdik. Bu araç, standart ARMA 8×8’e kıyasla daha güçlü bir yardımcı güç ünitesi (APU), farklı bir koruma sistemi gibi şartnameye uygun özelliklere sahip bir araç haline geldi. Kuleyle birlikte muharebe yüklü ağırlığı 30 tonun üzerinde olan yeni nesil Arma 8×8’de ordumuzun kullanımı için ideal bir güç paketi de kullandık. Kısaca şartnamedeki isterleri tamamıyla karşılayan bir araç oldu.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.