Ana Sayfa Haberler Otokar, TULPAR ve COBRA II ile Boy Gösterdi

Otokar, TULPAR ve COBRA II ile Boy Gösterdi

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan DSEI 2019 Özel Dosyası’nın İlk Bölümü’nde yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Otokar, fuarda, TULPAR ve COBRA II’yi sergiledi. Ayrıca, kara sistemlerindeki kabiliyetlerini fuar katılımcılarına aktaran şirket, yaptığı görüşmelerle de yeni iş birliklerine kapı araladı.

Şirket, TULPAR’ı; MIZRAK-30, COBRA II’yi ise KESKİN uzaktan komutalı silah sistemleri ile sergiledi. 5 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan Otokar, standını ziyaret eden yabancı ülke heyetlerine ve firma temsilcilerine ürün ve kabiliyetleri hakkında bilgi verdi.

Otokar standını ziyaret eden Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç’ten şirketin sergilediği ürünler hakkında bilgi aldı.

 

“İlklere İmza Atmaya Devam Ediyoruz”

Şirketin son 10 yılda, cirosunun yaklaşık %8,5’ini Ar-Ge faaliyetlerine yatırdığını belirten Otokar Genel Müdürü Görgüç, ürünleri hakkında şunları söyledi: “Modern orduların, güncel ve gelecek ihtiyaçlarını düşünerek geliştirdiğimiz askeri araçlarla ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz mayıs ayında ilk kez sergilediğimiz, Türkiye’nin ilk elektrikli zırhlı aracı olan AKREP IIe bunun en güzel örneklerinden biri olarak önümüzde duruyor. Kara sistemleri alanında kullanıcımızın farklı ihtiyaç ve beklentilerini analiz ediyor, mühendislik kabiliyetlerimiz ve üstün Ar-Ge imkanlarımız ile bu ihtiyaçları karşılayabilecek çözümleri hızla geliştiriyoruz. Envanterlerinde Otokar araçlarını bulunduran kullanıcılarımız, yeni kullanıcılar için de referans oluyor. Fuarda sergilediğimiz araçlardan biri olan TULPAR, günümüzde NATO ülkelerinde yürütülen benzeri araç programlarında yer alan yetenek ve özellikler dikkate alınarak tasarlandı. En sert iklim koşullarında ve ağır arazi şartlarında test edilen TULPAR, modüler yapısı ile farklı müşteri isterlerine cevap verebiliyor.”

TULPAR; zırhlı muharebe aracı, personel taşıyıcı, hava savunma aracı, keşif aracı, komuta kontrol aracı, 105 mm silah taşıyan hafif ve orta ağırlık sınıfı tank gibi farklı görevlerde kullanılabiliyor.

 

Araç komutanı ve sürücü dâhil 10 kişilik personel taşıma kapasitesine sahip COBRA II; mayın ve EYP tehditlerine karşı üstün koruma özelliği sayesinde, kullanıcıya üst düzey güvenlik sunuyor.

 796 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.