Ana Sayfa Haberler Otokar, Üst Üste 4’üncü Kez BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Otokar, Üst Üste 4’üncü Kez BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Kurumsal sürdürülebilirlik performansını bu yıl da koruyan Otokar, üst üste 4’üncü kez, Borsa İstanbul (BIST) Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almaya hak kazandı.

Borsa İstanbul, belirlediği “Endeks Seçim Kriterleri” kapsamında, şirketlerin sürdürülebilirlik konusunda yürüttüğü çalışmaları her yıl değerlendirilmeye tabi tutuyor. Ekonomik, çevresel ve sosyal faktörleri, kurumsal yönetim ilkeleriyle birleştirerek uzun vadeli değer yaratmayı amaçlayan Otokar ise bu alanda yaptığı çalışmalarla, Kasım 2018 – Ekim 2019 döneminde, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan 50 şirketten biri oldu.

Gelişmeyle ilgili bir açıklama yapan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; Otokar’ın Koç Topluluğu’nun paylaştığı değer ve ilkelere bağlı kalarak, insana ve topluma yakın, çevreyle dost ve evrensel iş etiği ilkelerine sıkı sıkıya bağlı hareket ettiğini belirtti ve şunları söyledi: “Gelecek nesillere yaşanabilir ve güvenli bir dünya bırakma hedefimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda, başarılı bir dönemi daha geride bıraktık. Gerçekleştirdiğimiz projelerle; enerji tüketimini 856 GJ’e, sera gazı emisyonunu 138 ton CO2’e düşürdük. 149 bin m³ atık su geri kazanımı gerçekleştirerek, üretim için ihtiyaç duyduğumuz suyun %49’unu bu geri kazanımdan elde ettik.”

Otokar çalışanlarının mevcut niteliklerini daha da geliştirmek amacıyla, her yıl binlerce saat eğitim çalışması gerçekleştirdiğini de belirten Görgüç; mesleki bilgi ve becerilerin geliştirilmesi amacıyla, 73.466 kişi x saat, kurum içinde İSG kültürünün gelişmesi amacıyla da 18.288 kişi x saat eğitim düzenlendiğini söyledi. Görgüç, yıl içinde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da toplumsal gelişime destek vermeyi sürdürdüklerini kaydetti.

 1,341 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.