Ana Sayfa Haberler Otokar, Yılın İlk Altı Ayında Cirosunu İkiye Katladı

Otokar, Yılın İlk Altı Ayında Cirosunu İkiye Katladı

Bu yılın ilk yarısında 4 yeni aracının lansmanını yapan Otokar, bu dönemdeki cirosunu da geçen yılın aynı dönemine kıyasla iki katına çıkardı. Firmanın yılın ilk altı ayındaki cirosu 3,7 milyar liraya, net kârı ise yüzde 37 artışla 543 milyon liraya yükseldi. Şirketin ihracatı ise geçen yılın aynı dönemiyle benzer seviyede gerçekleşerek 146 milyon dolar oldu. Otokar, yılın ilk yarısına dair finansal sonuçları, 30 Temmuz’da yayınladığı basın bülteniyle paylaştı.

İlk 6 ayda gerçekleştirdikleri çalışmaları değerlendiren Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, savunma alanındaki faaliyetleriyle ilgili şunları söyledi: “Bu yılın ilk 6 ayında, savunma sanayisi ürün ve kabiliyetlerimizi Avrupa’nın en büyük savunma sanayisi fuarı olan Eurosatory başta olmak üzere Doğu Avrupa, Uzakdoğu ve Güney Amerika’da düzenlenen fuarlarda tanıttık. Pandemi sonrasında mevcut kullanıcılarımızla yüzyüze görüşme imkanı bulurken potansiyel kullanıcılarımızla biraraya geldik. Kara araçlarında başarılı ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkıyoruz. Farklı bölgelerde iş birliği ve ihracat fırsatlarını yakından takip ediyoruz.

Farklı ülkelerin envanterinde olan, barış güçlerinde aktif kullanılan zırhlı araçlarımızın başarılı performansı birçok ülkenin dikkatini çekiyor. Kullanıcılar araçlarımızı kendi coğrafi ve iklim koşullarında denemek istiyorlar. Halihazırda pek çok ülkede araçlarımız kullanıcılarımız tarafından detaylı ve zorlu testlere tabi tutuluyor. Kullanıcılarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip ediyoruz. Bu yıl Mayıs ayında kamuoyuna da açıkladığımız önemli bir ihracat siparişi aldık. Teslimatları önümüzdeki dönemde tamamlayacağız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.