Ana Sayfa Haberler Otokar’dan 110 Milyon Dolarlık Arma 8×8 ve Cobra II İhracatı

Otokar’dan 110 Milyon Dolarlık Arma 8×8 ve Cobra II İhracatı

Otokar, bir Afrika ülkesi ile 110 Milyon dolar değerinde, yeni bir ihracat anlaşmasına imza attığını duyurdu. 27 Ekim’de yapılan duyuruda, ihracat sözleşmesinin, Cobra II 4×4 ve Arma 8×8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar ile bu araçların yedek parça ve eğitim hizmetlerinin satışını kapsadığı belirtildi. Böylece Arma 8×8, ilk defa bir Afrika ülkesi tarafından sipariş edilmiş oldu.

Sözleşme; teminat mektubu işlemlerinin tamamlanmasını, avans ödemesinin yapılmasını ve ihracat ile ilgili gerekli izinlerin alınmasını takiben yürürlüğe girecek. Teslimatların ise 2021 yılında başlayarak 2022 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Otokar tarafından yapılan açıklamada, araçların detay konfigürasyonu veya araç sayıları ile ilgili bilgilere ise yer verilmedi.

Otokar’ın Genel Müdürü Serdar Görgüç, 35’ten fazla ülkede, 50’nin üzerinde kullanıcının envanterinde görev yapan Otokar araçlarına ilişkin şunları söyledi: “Fikri mülkiyet hakları tamamı Otokar’a ait olan zırhlı araçlarımız uluslararası arenada tercih ediliyor; Türkiye’nin savunma alanındaki gücünü ve Türk mühendislerin ve işçilerinin emeğini yurt dışına taşıyor. Bu siparişle birlikte Arma 8×8 aracımız ilk kez Afrika yolcusu olacak; Afrika kıtasında görev alacak. Bu yeni siparişin, daha önce ihracat yaptığımız bir ülkeden gelmiş olması bizi ayrıca gururlandırıyor. Kullanıcımızın envanterinde yer verdiği ve memnun kaldığı araçlarımız, yeni siparişi için referans oldu; 4×4 ve 8×8 taktik tekerlekli zırhlı araç ihtiyaçlarını karşılamak için Otokar’ı tercih ettiler.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.