Ana Sayfa Haberler Otokar’ın Çevre ve İstihdam Politikaları Ödüllendirildi

Otokar’ın Çevre ve İstihdam Politikaları Ödüllendirildi

Türk savunma ve havacılık sanayisinin önemli aktörlerinden Otokar, insan kaynakları ve çevreye duyarlı sürdürülebilirlik çalışmalarıyla, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO) düzenlediği Sakarya’nın Yıldızları Ödül Töreni’nde iki ödüle layık görüldü. Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve SATSO Başkanı Akgün Altuğ’nun katıldığı ödül töreninde, 10 ayrı kategoride ödüller sahiplerini buldu.  

İki Kategoride Ödüle Layık Görüldü

Elektrikli ve alternatif yakıtlı araçların geliştirilmesine yönelik projelerin yanı sıra, üretimde sera gazı emisyonlarının azaltılmasına odaklanan teknolojilere de yatırım yapan Otokar, “Çevre Ödülü”nün sahibi oldu. Firma ikinci ödülü ise insan kaynakları kategorisinde aldı. Kurumsal politika ve uygulamalarını, insanı merkeze alan bir yaklaşımla sürdüren ve 2022 yılı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) verilerine göre Sakarya’da en fazla istihdam gerçekleştiren firma olan Otokar, “İstihdam Ödülü”ne de layık görüldü.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.