Ana Sayfa Haberler Otokar’ın zırhlı aracı COBRA, EFES–2018 Tatbikatı’nda Havadan Taşınacak

Otokar’ın zırhlı aracı COBRA, EFES–2018 Tatbikatı’nda Havadan Taşınacak

Otokar, 7 Mayıs’ta yayınladığı basın bülteniyle, Türkiye’nin ev sahipliğinde, Ege Ordusu Komutanlığı’nın sevk ve idaresinde geçekleştirilmekte olan Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı’nda; COBRA, COBRA II, ARMA 6×6, ARMA 8×8 taktik tekerlekli zırhlı araçları ile paletli zırhlı aracı TULPAR-S’i sergilediğini duyurdu.

İzmir Seferihisar’da, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla gerçekleştirilmekte olan tatbikat, 11 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Otokar, 7 Mayıs’ta tatbikat kapsamında açılan Savunma Sanayi Sergisi’nde, 5 aracını, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanı sıra tatbikata katılan 19 ülkenin temsilcilerine tanıtıyor. Tatbikatın 9-10 Mayıs’ta gerçekleştirilecek fiili atışlı safhasında ise Otokar’ın zırhlı aracı COBRA da görev alacak. Havadan taşınabilmek için tüm bağlantı noktalarına sahip COBRA, tatbikatta helikopterle taşınacak. COBRA, havadan taşınabilme özelliği ile havadan indirme birliklerinde etkin kullanım sağlıyor; istenilen noktaya hızla nakil imkânı sunuyor.

 1,447 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.