Ana Sayfa Manşet Özben Savunma’dan Anahtar Teslim Şelter Çözümleri

Özben Savunma’dan Anahtar Teslim Şelter Çözümleri

Özben Savunma, standart ölçülerde veya özel ölçülere sahip, ihtiyaç duyulan alt sistem ve bileşenlerle donatılmış, çeşitli konfigürasyonlarda şelterlerin tasarımını, üretimini ve entegrasyonunu gerçekleştiriyor. Bunu yaparken de sistem geliştirme ve üretim süreçlerinin yanı sıra ana yüklenicilerin ortaya koyduğu proje yönetim süreçlerini de devralarak anahtar teslim çözümler ortaya koyuyor.

Şelter sistemleri, hareketlilik içeren askeri ve sivil pek çok uygulamada, nitelikli bir korunak yapısı olarak tercih ediliyor. Şelterler bu kapsamda, askeri alanda; elektronik harp ve radar sistemlerinde, insansız hava platformlarının yer kontrol istasyonlarında ve haberleşme sistemlerinde yoğun olarak kullanılıyor. Özben Savunma, hem standart hem de özel gereksinimlere sahip şelter sistemlerini, anahtar teslim olarak sağlayabiliyor. Bu şelterleri, ihtiyaç duyulan alt sistemlerle donatılmış şekilde, kullanıma hazır olarak teslim ediyor.

Özben Savunma’nın sunduğu anahtar teslim hizmet; tasarım, üretim ve test süreçlerinin yanı sıra proje yönetimini de kapsıyor. Böylece ana yükleniciler, talep ettikleri şeltere, asgari iş gücü harcayarak ulaşabiliyor.

Özben Savunma, katıldığı fuarlarda, askeri tip şelter ve kompozit radom gibi çözümlerini ziyaretçilerine tanıtıyor.

RF Sistemler ve Üretim Hizmetleri de Kapsamda

Özben Savunma; proje yönetimi, sistem mühendisliği, tedarik yönetimi ve sistem entegrasyonu süreçlerini tek noktadan yürüterek ana yüklenicilerin farklı ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm ortağıdır. Firma, hâlihazırda şelter üretimi, sistem entegrasyonu, radom entegrasyonu, dalga kılavuzu üretimi, kompozit üretim ve mekanik üretim alanlarında faaliyet gösteriyor.

Ankara’da, 1994 yılında kurulan Özben Savunma, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketlerinin onaylı tedarikçisi olarak faaliyet gösteriyor. Ayrıca, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen birçok projede alt yüklenici olarak görev alıyor. Faaliyetlerini, toplam 26.000 metrekarelik üretim tesisinde, alanında tecrübeli 150 çalışan kadrosu ile sürdürüyor.

Özben Savunma, sektöre; üretim, ürün geliştirme ve mühendislik hizmetleri sunuyor. Faaliyetlerden elde ettiği tüm kazanımları ise ileri teknoloji makine ve ekipman, kalite yönetimi, özel süreç sertifikasyonu, Ar-Ge, Ür-Ge ve millileştirme gibi konulardaki yatırımlara aktarıyor. Bu strateji sayesinde faaliyet alanlarını genişleterek, sektörün ihtiyaçlarının milli kaynaklar ile karşılanması noktasında katkısını arttırıyor.

Özben Savunma, hâlihazırda şelter üretimi, sistem entegrasyonu, radom entegrasyonu, dalga kılavuzu üretimi, kompozit üretim ve mekanik üretim alanlarında faaliyet gösteriyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.