Ana Sayfa Haberler Öztekin Savunma, Mayın ve EYP Tehdidi Alanındaki Kritik İhtiyaçları, Sürdürülebilir Bir Modelle Karşılıyor

Öztekin Savunma, Mayın ve EYP Tehdidi Alanındaki Kritik İhtiyaçları, Sürdürülebilir Bir Modelle Karşılıyor

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Kara Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Son dönemde artan mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) tehdidi, etkin ve hızlı tedbirlerin alınmasını gerektiriyor. Bu konuda faaliyet gösteren Öztekin Savunma, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin bu alandaki kritik ihtiyacını, yabancı ortağı ile alanındaki en iyi çözümleri sunarak karşılama hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Firma, sunduğu ürünlerin ömür devri desteğinin sürdürülebilir şekilde sağlanması için de yerlilik oranını arttıracak çalışmalar gerçekleştiriyor.

 

Öztekin Savunma, TSK’ya yönelik artan mayın ve EYP tehditlerine karşı etkin ve hızlı bir çözüm ortaya koymak amacıyla başlattığı çalışmalarda, yaptığı incelemeler sonucunda, önce hazır alımı ve ardından da yerlileştirme çalışmalarını kapsayan bir yol haritası belirledi. Kullanıcıya en iyi ürünü vermek için gerçekleştirilen ayrıntılı incelemeler, Öztekin Savunma ile CEIA firmasının yollarını, 2013 yılında kesiştirdi. Son kullanıcının, CEIA’dan test maksatlı getirilen ürünlerin teknolojisinden ve kullanım kolaylığından etkilenmesi ve memnun kalmasının ardından da Öztekin Savunma ve CEIA, ilk siparişleri aldı. Kullanıcı memnuniyeti, gerçekleştirilen hızlı teslimat ile bir kat daha arttı.

TSK, sahada kullanılan ve insan hayatını kurtaran teçhizatın başında gelen mayın ve EYP arama ve tespit dedektörlerinin en gelişmişlerinden olan CEIA CMD modelini tercih etti. Kahraman TSK personeli tarafından sevilerek kullanılan CEIA CMD ailesine ait ürünler, birçok üstün özelliği ile güven veriyor:

  • Hassasiyet,
  • Kullanıcı dostu olmaları,
  • Sahada asgari seviyede bakım gerektirmeleri,
  • Sinyal kesici ve jammer gibi diğer cihazlarla uyumlu çalışmaları,
  • Ergonomik olmaları,
  • Uzun pil ömürleri,
  • Her dört saniyede bir yaydıkları güven sinyali ile kullanıcıya güven telkin etmeleri,
  • Hızlı şarj olma özelliği ile hem şebekeden hem de araçlardan şarj edilebilmeleri.

CEIA CMD dedektörleri; gece ve gündüz, her türlü arazi şartında, yağmur-kar demeden düzenlenen operasyonlarda, en önde giden personelin kullandığı teçhizat olarak, birliklerin emniyetini başarıyla sağlıyor.

İlk siparişlerin teslim edilmesini izleyen süreçte, sahadan da gelen çok olumlu dönüşlerin ardından, CEIA, Türkiye’ye verdiği önceliği arttırdı. Öztekin Savunma ve Türkiye temsilcisi olduğu İtalyan CEIA firması, sahada başarı ile görev yapan ürünleri ile ilgili her türlü desteği, etkin ve hızlı bir şekilde vermeye devam ediyor.

 

Öztekin Savunma Genel Müdürü Ahmet Tolga Öztekin, teslim ettikleri ürünlerin başarısı ile ilgili şunları söylüyor: “Son zamanlarda teslim ettiğimiz malzeme ve donanımlar, TSK’nın gerçekleştirdiği yurt içi ve yurt dışı operasyonlarda, başarıyla kullanılıyor. Bunlarla ilgili çok olumlu geri dönüş alıyoruz. Hem ürünlerimizin envantere girmesi hem de kullanıcımızda memnuniyet yaratması, bizleri gururlandırıyor ve yurt savunmasında, durmaksızın daha büyük hedeflere koşmak için bize güç veriyor.”

 

Öztekin Savunma, CEIA CMD dedektörleri ile ilgili; eğitim, bakım ve onarım desteğini de hızlı ve etkin bir şekilde sağlıyor.

CEIA CMD dedektörleri, ergonomik tasarımları ile dikkat çekiyor.

 

Sıra Yerlileşmeye Geldi

Öztekin Savunma, kurduğu hızlı bakım ve onarım sistemi sayesinde, dedektörleri ve kullanıcılarını, 7/24 uzaktan destekliyor. Bakım ya da onarım ihtiyacı duyan detektörlere yönelik işlemler, ana fabrikaların uzman personelinin de desteği ile en kısa zamanda yapılıyor ve TSK personelinin, görevlerini, emniyetli bir şekilde gerçekleştirmesi destekleniyor.

Öztekin Savunma, sunduğu üstün çözümlerin, yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi için de çalışmalar yürütüyor. Bu doğrultuda, CEIA firması ile ortak üretim konusunda görüşmeler devam ediyor. Ortak üretimin yanında yapılması planlanan test merkezi de bir ilk olacak ve Türkiye’ye ilave bir tesis altyapısı daha kazandırılacak.

Ana yurt güvenliği alanındaki diğer ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak da teknolojik araştırmalar yapan Öztekin Savunma, gelecek dönemde sağlayacağı katkılar ile de adından sıkça söz ettirmeyi hedefliyor.

  

 12,927 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.