Ana Sayfa Haberler Öztekin Savunma, Özel İhtiyaçları Adreslemeye Devam Ediyor

Öztekin Savunma, Özel İhtiyaçları Adreslemeye Devam Ediyor

MSI Dergisi’nin 181’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ikinci bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) tehdidine karşı, CEIA firması ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerine çözüm sağlayan Öztekin Savunma, fuarda, mayın ve EYP dedektörlerinin yanı sıra diğer alanlardaki çözümlerini de sergiledi. Bunların arasında, yine mayın ve EYP tehditlerine karşı ve patlamamış mühimmatı bertaraf etmek için kullanılan uzaktan kumandalı patlayıcılar ve M32A1 bombaatar yer aldı. Firmanın standında bulunan M32A1 simülatörü ise katılımcıların yoğun ilgisini çekti.

Soldan sağa: İtalya Savunma Bakanı Elisabetta Trenta, Eda Çevik, Ahmet Tolga Öztekin ve Ceia Mayın Dedektörü Temsilcisi Raffaello Moroni

 

Öztekin Savunma, sunduğu çözümlerin, yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi için de çalışmalar yürütüyor. Bu doğrultuda, CEIA firması ile ortak üretim konusunda görüşmeler devam ediyor. Ortak üretimin yanında yapılması planlanan test merkezi de bir ilk olacak ve Türkiye’ye ilave bir tesis altyapısı daha kazandırılacak. Firma, anayurt güvenliği alanındaki diğer ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak da teknolojik araştırmalar yapıyor.

 

Firmanın standında yer alan M32A1 simülatörü, katılımcıların yoğun ilgisini çekti.

 2,736 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.