Ana Sayfa Haberler Özyeğin Üniversitesi de SAYP’a Katıldı

Özyeğin Üniversitesi de SAYP’a Katıldı

Özyeğin Üniversitesi, 29 Kasım’da yayınladığı basın bülteniyle, imzalanan bir protokol ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından yürütülen Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programı (SAYP)’na katıldığını duyurdu.

Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) önderliğinde düzenlenen imza törenine; Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, Savunma Sanayii Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, ASELSAN Teknoloji ve Yenilikçilik Yönetimi Direktörü Zafer Dokuzoğlu, HAVELSAN Teknoloji ve Akademi Direktörü Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin, ROKETSAN Genel Müdür Yardımcısı Dr. Sartuk Karasoy, CTECH Genel Müdürü Dr. Cüneyd Fırat’ın yanı sıra çok sayıda kurum temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Protokol sayesinde, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN ve CTECH firmalarının çalışanları, Özyeğin Üniversitesinin lisansüstü programlarına katılacak ve bu çalışanların üniversitede yürüttükleri tez çalışmalarının, SSM’nin belirlediği öncelikli alanlarda gerçekleştirilecek şekilde yapılandırılması sağlanacak.

 1,323 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.