Ana Sayfa Manşet PAGETEL, Anahtar Teslim Şelter Sistem Entegrasyon Kabiliyetlerine bir Yenisini Ekledi

PAGETEL, Anahtar Teslim Şelter Sistem Entegrasyon Kabiliyetlerine bir Yenisini Ekledi

PAGETEL; alt sistem, cihaz ve ekipmanları entegre edilmiş anahtar teslim şelter çözümleri sunma konusundaki deneyimini, SAHA EXPO’da sergiledi. Firmanın standında, Erken İhbar Radar Sistemi (EİRS) için ASELSAN’ın ana yükleniciliğinde geliştirdiği Radyolink Alt Sistemi yer aldı. PAGETEL, bu proje için şelterin iç tasarımının yanı sıra yazılım geliştirme ve belli birimlerin tedariki, sistem entegrasyonu ve son kullanıcıyla yapılan saha testlerinde de  sorumluluk üstlendi. Sistemin öne çıkan özelliği ise PAGETEL sorumluluğunda geliştirilen yazılım sayesinde, sistemler arası otomatik radyolink kurulumunun 7 dakika mertebesine inmiş olması.

Farklı konumlarda bulunan radyolink sistemlerinin birbirini, muhabere yapabilecek şekilde görmesi ve bunun için ayarlanması gerekiyor. El ile (manuel) yapılan ayarlamalar, özellikle aradaki mesafe onlarca km’ye çıktığında, 1-2 gün sürebiliyor. Bu süre 7 dakika mertebesine indirilirken,  PAGETEL yetkilileri, böyle bir otomasyonun Türkiye’de ilk defa yapıldığının altını çizdiler.

Radyolink Alt Sistemi’nin bir diğer özelliği ise tek bir operatör tarafından kullanılabilmesi. PAGETEL, sistemin iç tasarımını da bu doğrultuda gerçekleştirdi.

PAGETEL, radyolink alt sistemini, sözleşme imza tarihinin ardından, yaklaşık 11 aylık bir sürede teslim etti. Bu süreçte, 10’un üzerinde alt yüklenici ile çalıştı. Bunlar arasında, yazılım konusunda çalıştığı ve savunma sektörüne PAGETEL ile giriş yapan bir alt yüklenici de yer aldı.

PAGETEL, standında, ASELSAN’ın Erken İhbar Radar Sistemi (EİRS) için geliştirdiği Radyolink Alt Sistemi’ni sergiledi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.