Ana Sayfa Haberler Kuruluşunun 20. Yılını Geride Bırakan PAGETEL’in Yeni Genel Müdürü Haldun Olgun Oldu

Kuruluşunun 20. Yılını Geride Bırakan PAGETEL’in Yeni Genel Müdürü Haldun Olgun Oldu

Kurulduğu 2001 yılından beri Türkiye’nin çeşitli projelerde ihtiyaç duyduğu şelterleri üreten PAGETEL, daha güçlü bir gelecek için kurumsal yapısını güçlendiriyor. Bu süreçte PAGETEL’in kurumsal dönüşümünü, farklı sektörlerde toplam 30 yıllık mühendislik ve yönetim tecrübesi bulunan Haldun Olgun yönetecek. Savunma sektörünün yakından tanıdığı bir isim olan Olgun, 1 Kasım itibarıyla PAGETEL Genel Müdürü olarak göreve başladı.

Üniversite mezuniyetinin ardından, kariyerine, 1991 yılında, o zamanki adı Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) olan Savunma Sanayii Başkanlığında (SSB) başlayan Olgun, kurumun ilk projesi olan Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) projesinde, Kalite Güvence Temsilcisi olarak görev aldı. SSB’de Yerli Katkı ve Endüstrileşme Uzmanı olarak da görev yapan Olgun, izleyen yaklaşık 20 yıllık dönemde, makina ve metalürji sektörlerinde, mühendis ve yönetici pozisyonlarında bulundu. 2012 yılında FNSS firmasında İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmaya başlayan Olgun, görev yaptığı 9 yılı aşan dönemde, toplam değeri 500 milyon doları aşan sözleşmelerin imzalanmasında rol aldı.

PAGETEL Genel Müdürü Haldun Olgun, yeni göreviyle ilgili olarak şunları söyledi: “PAGETEL, geride bıraktığımız 20 yıllık süreçte, Türk savunma ve havacılık sektörünün, alanında öncü ve güvenilir bir çözüm ortağı olduğunu defalarca kez gösterdi. PAGETEL tasarımı ve üretimi şelterler, bugün, Türk savunma ve havacılık sektörünün birçok özgün sisteminde, başarıyla görev yapıyor. Bu şelter sistemlerini Türkiye’de yerli olarak üretmek; teslim ettiğimiz sistemleri ömür devri boyunca desteklemek ve bunların sahada kesintisiz ve etkin şekilde görev yapmalarını sağlamak, bizler için her zaman bir gurur kaynağı oluyor.”

Olgun, göreve gelmesi ile başlayan yeni dönem ile ilgili hedeflerini de şöyle aktardı: “PAGETEL, 20 yıl önce, ‘Başta şelter üretimi ve şelterizasyon olmak üzere ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile bir dünya markası olmak.’ vizyonuyla kuruldu. İlk 20 yılımızda, bir yandan Türkiye’nin ihtiyaçlarını yerli çözümlerle karşıladık, bir yandan da bu vizyonu gerçekleştirecek önemli adımları attık. Önümüzdeki dönemde, sektörün tecrübeli ve güvenilir çözüm ortağı olmaya devam ederken, ihracat faaliyetlerine de ağırlık vereceğiz. Tüm paydaşlarımızla, yeni bir başarı hikâyesi yazacağımıza eminiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.