Ana Sayfa Haberler Pakistan’ın En Önemli Savunma ve Havacılık Kurumları, Yeni İş Birlikleri için Defence Port Turkey’e Çıkarma Yapacak

Pakistan’ın En Önemli Savunma ve Havacılık Kurumları, Yeni İş Birlikleri için Defence Port Turkey’e Çıkarma Yapacak

Pakistan’ın Karaçi kentinde 5. kez kapılarını açacak olan Defence Port Turkey’e, Pakistan’ın savunma ve havacılık kurumlarından tam destek geldi.

Türkiye’nin pazar geliştirme konusunda en çok öne çıkan konsept projesi olarak, 2014 yılından bu yana, Savunma Sanayii Başkanlığının desteği ile organize edilen ve Türk savunma ve havacılık sanayisinin iş geliştirmesine odaklanan High-Tech Port by MÜSİAD, yeni ismi Defence Port Turkey’in enerjisi ile bu yıl kapılarını 29-31 Ekim’de Karachi Expo Center’de açacak.

MSI Dergisi’nin medya sponsoru olduğu fuar, Pakistan Savunma Üretimi Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.  Pakistan Savunma Üretimi Bakanlığı, fuarın en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için de Pakistan Savunma İhracatı Tanıtım Organizasyonu (Defence Export  Promotion Organization – DEPO)’nu görevlendirdi.

Yeni iş birlikleri için Defence Port Turkey’de yerini alacak Pakistan’ın savunma ve havacılık sanayisi kurumları şöyle sıralanıyor:

  • Heavy Industries Taxila: Pakistan’ın kara araçları üretim ve tedarik süreçlerinden sorumlu kurumu olarak fuarda yer alacak.
  • Pakistan Aeronotical Complex (PAC): Pakistan’ın askeri havacılık kurumu olarak fuarda yer alıyor. Pakistan’a ait JF-17, K-8 ve Mushshak uçakları da bu kurum tarafından üretildi.
  • Karachi Shipyard: Pakistan’ın denizcilik alanındaki üretim ve yönetim merkezi olarak fuarda yerini alıyor. Karaçi Tersanesi, Türk şirketleri ile de birçok ortak proje yürütüyor.
  • Pakistan Ordnance Factories (POFs): 14 fabrika ve 3 yan kuruluşa sahip olan bu kurum, Pakistan’ın mühimmat ve silah ihtiyacını karşılıyor. Bu alandaki iş birlikleri için fuarda yer alacak.
  • GIDS (GLOBAL Industrial Defence Solutions): Pakistan adına özel ve stratejik ürünlerin araştırılması ve ortak üretimi üzerine faaliyet gösteren bu kurum da yeni iş birlikleri için fuarda yerini alacak.
  •  MVRDE (Military Vehicles Research and Development Establishment): Askeri kara araçları teknolojileri üzerine çalışan bu kurum da fuarda yerini alacak.

 1,687 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.