Ana Sayfa Haberler Pakistan’ın Üçüncü MİLGEM’i için Sac Kesme Töreni Gerçekleştirildi

Pakistan’ın Üçüncü MİLGEM’i için Sac Kesme Töreni Gerçekleştirildi

Pakistan MİLGEM (PN MİLGEM) projesinde gemi inşa faaliyetleri devam ediyor. 3 Haziran’da, İstanbul Tersanesi Komutanlığında gerçekleştirilen 1’inci Gemi Omurganın Kızağa Konulması Töreni’nin ardından, 9 Haziran’da da 3’üncü Geminin Sac Kesim Töreni, Pakistan Karaçi Tersanesi’nde gerçekleştirildi.

Törene Türkiye’den gönderdiği mesajla katılan ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün, PN MİLGEM projesinin, Türkiye’nin dost ve kardeş ülke Pakistan ile olan bağlarının sağlamlaştırılmasındaki rolünü vurguladı ve projenin titizlikle ilerlediğini belirtti.
COVID-19 önlemleri alınarak düzenlenen törende, Karaçi Tersane Komutanı Tuğamiral M. Jahanzeb Ahsan, Pakistan CNO Komutanı Albay M. Hasan Adil ve ASFAT Karaçi Temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli hazır bulundu.

Pakistan’a ihraç edilen 4 korvetin inşasında ana yükleniciliği ASFAT üstleniyor. 4 adet MİLGEM korvetinin, teknoloji transferi ve ortak üretimi de kapsayacak şekilde satışını konu alan sözleşme, ASFAT A.Ş. ile Pakistan Savunma Üretim Bakanlığı arasında, 5 Temmuz 2018’de, İslamabad’da imzalanmıştı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.