Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 PALS’ten Kesintisiz Haberleşme için Yüksek Yerlilik Oranına Sahip Çözümler

PALS’ten Kesintisiz Haberleşme için Yüksek Yerlilik Oranına Sahip Çözümler

PALS ekibi, POMA-55 (ortada) ve PMA-90 (sağda) ile birlikte görülüyor.

Son kullanıcının uydu haberleşmesi ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan PALS, özgün ürünlerinin yüzde 92’ye varan yerlilik oranı ile dikkat çekiyor. Firmanın ürün ailesi; MIL-STD-810G, MIL-STD-461F, MIL-STD-188-164A gibi askeri standartlara uygun uydu haberleşme anten sistemleri ile NMS (Network Management System / Ağ Yönetim Sistemi) ve EMS (Environmental Monitoring System / Gerçek Zamanlı Çevresel Koşulları İzleme Sistemi) yazılımlarını kapsıyor.

PALS’in standında, envantere girmiş olan ve tek er tarafından taşınabilen PMA-90 anteni ile kara platformlarına hareket halinde kesintisiz haberleşme sağlayan (on the move) POMA-55 anteni, öne çıkan uydu sistemleri oldu. POMA-55, ilk kez bir fuarda sergilendi.

PALS ayrıca, Vision NMS yazılımını ve Sight EMS yazılımını da ziyaretçilerinin ilgisine sundu. Bu iki yazılım bir arada kullanıldığında, yüzlerce alt birimden oluşan ve aynı ağ üzerindeki sistemlerin yönetilebilmesine ve uzak konumda bulunan sistemlerin gerçek zamanlı olarak izlenebilmesine (monitoring) olanak sağlıyor.

PALS, yurt dışı iş birlikleri aracılığıyla Türkiye’de geliştirilmeyen ve son kullanıcıya katma değer sağlayacak ürünleri de sektörün kullanımına sunuyor. Bu kapsamda Paradigm’in Swarm ve PIM ürünleri de PALS standında yer aldı. Bu iki ürün de Türkiye’de ilk kez sergilendi.

PALS, Vision NMS yazılımını ve Sight EMS yazılımını, ziyaretçilerinin ilgisine sundu.

PALS Kurucusu ve CEO’su Ahmet Sucu, fuar katılımları ile ilgili değerlendirmelerini şöyle aktardı: “IDEF 2021’de, paydaşlarımız ile uzun bir aradan sonra yüz yüze görüştük. Aynı zamanda; sektörde henüz tanışmamış olduğumuz firmalara, kendimizi ve ürünlerimizi tanıtma; teknolojik gelişmeleri ve yeni çıkan ürünleri takip etme; potansiyel iş birlikleri için pazar analizi yapma ve potansiyel tedarikçilerle görüşme imkânı bulduk. Çok sayıda Türk ve yabancı heyet ve kuruluşla görüşme şansını yakaladık. Bunların arasında Jandarma Genel Komutanlığından, Emniyet Genel Müdürlüğünden ve Afrika ve Asya ülkelerinden heyetlerle ASELSAN, TUSAŞ ve Türksat gibi savunma ve telekomünikasyon sektördeki dev firmalar da yer aldı. Görüşmelerde, potansiyel projeler konusunda bilgi sahibi olduk. Çözümlerimiz ve kabiliyetlerimiz hakkında bilgi verdik.

Firma olarak fuarları çok önemsiyoruz. Önümüzdeki dönemde, dünyanın farklı yerlerinde her ay bir fuara katılıyor olacağız. Bu fuar katılımları sayesinde Türk uydu anten teknolojisini, uzun yıllardır dünyanın her yerine ihraç ediyoruz, sürekli olarak yeni iş ortakları ile temas kuruyoruz ve yeni projelere imza atıyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.