Ana Sayfa Manşet PALS, LEO ve MEO Uydularla İHA’lara Yönelik Yeni Antenini Tanıttı

PALS, LEO ve MEO Uydularla İHA’lara Yönelik Yeni Antenini Tanıttı

P-X/Y-100

Son kullanıcının uydu haberleşmesi ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan PALS, SAHA EXPO’da, P-X/Y-100 antenini ilk kez tanıttı.
Alçak dünya yörüngesindeki (LEO) ve orta dünya yörüngesindeki (MEO) uydular ve İHA’lar gibi platformlarla iletişim kurabilmek amacıyla geliştirilen ürün, 100 cm çapında reflektöre sahip. P-X/Y-100, yatay ve dikey eksende, üzerindeki dâhili motorları kullanarak dönüyor ve bu sayede hedefini otomatik olarak takip edebiliyor. Anten ayrıca, acil durumlarda manuel olarak da yönlendirilebiliyor. P-X/Y-100, benzer özellikteki antenlerin en büyük problemlerinden biri olan tepe noktadaki ölü bölge problemini, “Zenith Keyhole” teknolojisiyle aşıyor. Bu teknoloji sayesinde, P-X/Y-100’ün takip ettiği nesne tam tepe noktasından (zenith) geçiyor dahi olsa ürün pürüzsüz bir hareketle takibe devam edebiliyor. Bu kabiliyetle veri kayıpları asgari seviyeye indiriliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.