Ana Sayfa Haberler Paris Air Show Özel Dosya: OSSA, Sektörün Geleceğine Yatırım Yapmaya Devam Etti

Paris Air Show Özel Dosya: OSSA, Sektörün Geleceğine Yatırım Yapmaya Devam Etti

MSI Dergisi’nin 148’inci sayısında yayımlanan ve Paris Air Show (PAS)’a ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyadaki “OSSA, Sektörün Geleceğine Yatırım Yapmaya Devam Etti” başlıklı haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

PAS’ın KOBİ’ler için sunduğu potansiyeli en iyi şekilde kullanmayı amaçlayan OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), Paris’e, 13 üye firması ile beraber geldi ve bunlardan 4 tanesi; Digitest, Gür Metal, Küçükpazarlı Havacılık ve Ünimetal ile birlikte stant açtı. EMGE, Gökser Makina, GÜLSAN Grup, MEGE Teknik, MFK, SADTEK, SKYMARK, YEPSAN ve Hezarfen Savunma ve Havacılık’tan ise temsilciler etkinliğe katıldı.

OSSA, etkinliğin ikinci gününde, Fransız Havacılık Kümelenmesi Aerospace Valley ile “Türk ve Fransız Uzay ve Havacılık Kümelenmelerinin Avrupa Birliği Fon Mekanizmaları için İş Birliği: H2020 ve COSME” başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Türkiye’den şu kişiler, konuşma ve sunum yaptılar:

      

 

  • SSM Brüksel Ofisi Bölge Temsilcisi Berrak Alkan Yılmaz, toplantının açılış konuşmasını yaptı ve daha önceki yıllarda, benzer 2 toplantı daha yaptıklarını hatırlattı.
  • OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, katılımcılara teşekkür etti.
  • OSSA Koordinatörü Ece Haykır, Ankara Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) etkinliği ile ilgili bilgi verdi.
  • Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) Sanayileşme Daire Başkanlığı Sektörel Strateji ve Yatırım Müdürü Bedriye Cicioğlu, SSM ve uygulamaları ile ilgili bilgilendirme yaptı.
  • TÜBİTAK H2020 Akıllı, Yeşil ve Tümleşik Ulaşım Ulusal Bağlantı Noktası Serhat Melik, H2020’de Türkiye’nin hedefleri ile ilgili bir sunum yaptı.
  • Gökser Makina Proje Müdürü Hilal Ünal, rol aldıkları Avrupa Birliği projelerindeki başarı hikâyelerini anlattı.

    

Bu etkinliğin yanı sıra Aerospace Valley ve OSSA üyeleri arasında, ikili görüşmeler de gerçekleştirildi. Ayrıca, OSSA, 21 Haziran’da, etkinlik kapsamında düzenlenen bir başka konferansta, kümeyi ve üye firmaları tanıtan bir sunum yaptı.

Daha önce iş birliği anlaşması imzalayan SAFE kümelenmesi ile SAHA İstanbul yetkilileri; SAFE yönetici Direktörü Géraud Parjadis de Lariviere ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Tokel, OSSA ve Aerospace Valley tarafından düzenlenen etkinliğin ardından, birbirlerine hediye takdim ettiler.

 5,250 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.