Ana Sayfa Haberler Paris Air Show Özel Dosya: ROKETSAN, MAM-C’yi Uluslararası Arenada Görücüye Çıkarttı

Paris Air Show Özel Dosya: ROKETSAN, MAM-C’yi Uluslararası Arenada Görücüye Çıkarttı

MSI Dergisi’nin 148’inci sayısında yayımlanan ve Paris Air Show (PAS)’a ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyadaki “ROKETSAN, MAM-C’yi Uluslararası Arenada Görücüye Çıkarttı” başlıklı haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

ROKETSAN, PAS 2017’de, başta hava araçlarında kullanılan ürünleri olmak üzere, geniş ürün ailesinin ölçekli maketlerini sergiledi. Bunlardan MAM-C, ilk kez yurt dışında ziyaretçilerin karşısına çıktı.

SOM-J

 

ROKETSAN’ın ürünleri, TUSAŞ’ın açık alanda sergilediği; T129 ATAK, ANKA ve HÜRKUŞ-C üzerinde de yer aldı. T129 ATAK ve HÜRKUŞ-C, UMTAS ve CİRİT füzelerini taşırken ANKA ise MAM-L ve CİRİT ile boy gösterdi.

ROKETSAN’ın, etkinliğin günlük yayınlarından (Show Daily) bir tanesinde yer alan ilanındaki bir ayrıntı da gözden kaçmadı. İlanda, ROKETSAN’ın diğer yayınlardaki ilanlarında olduğu gibi, T129 ATAK, F-16, F-35 gibi hava araçlarından atılan ROKETSAN tasarımı mühimmat görülüyordu. Farklı olan nokta ise bunların arasında, TEBER Lazer Güdüm Kiti ile donatılmış bomba bırakan bir MiG-29’un bulunmasıydı. ROKETSAN yetkililerinden öğrendiğimiz kadarıyla ilanda MiG-29 tipi savaş uçağının kullanılmasının sebebi, ROKETSAN ürünlerinin entegrasyon konusundaki esnekliğine vurgu yapmak. Şu anda NATO üyesi olan eski Doğu Bloku ülkelerinin envanterinde çok miktarda Rus menşeli hava platformları bulunuyor ve ROKETSAN ürünleri, bu ülkelerin; Mi-17, Mi-24 gibi helikopter ve MiG-29 gibi savaş uçağı platformlarına, maliyet etkin şekilde, yüksek teknolojili füze sistemlerinin entegrasyonu imkânı veriyor. Bu doğrultuda ROKETSAN, bir Doğu Avrupa ülkesinin savunma bakanlığı ile MiG-29 uçaklarına SOM ve TEBER entegrasyonu üzerine görüşmeler gerçekleştiriyor.

 4,118 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.