Ana Sayfa Haberler Paris Air Show Özel Dosya: TEI, PAS 2017’den “En İyi İş Ortağı Ödülü” ile Döndü

Paris Air Show Özel Dosya: TEI, PAS 2017’den “En İyi İş Ortağı Ödülü” ile Döndü

MSI Dergisi’nin 148’inci sayısında yayımlanan ve Paris Air Show (PAS)’a ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyadaki “TEI, PAS 2017’den En İyi İş Ortağı Ödülü ile Döndü” başlıklı haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

TEI AIT ve MRO Direktörü Murat İlker Çelik, 5 kademe kompresör blisk’ler (üstte) ve PD170 motoru (altta) hakkında Başbakan Yardımcısı Işık’a bilgi veriyor.

PAS’a bu yıl 9’uncu kez katılan TEI, standında şu ürünlerini sergiledi:

  • Geliştirme çalışmaları son aşamaya gelen ve dünyanın ilk çift kademe turboşarjlı dizel havacılık motoru olan PD170.
  • Yine geliştirme çalışmaları devam eden, Türkiye’nin ilk turboşaft motoru olacak TS1400.
  • Aldığı sipariş sayısı ile dünyanın en çok satan sivil havacılık turbofan motoru olan LEAP için TEI tarafından üretilen 5 kademe kompresör blisk’leri. TEI, LEAP motorunun üreticisi CFM iş ortaklığının üyeleri; GE ve SAFRAN Aircraft Engines’in ardından, motorun en büyük tedarikçisi konumunda.

TEI adına ödülü, TEI İmalat Direktörü Murat Karamahmutoğlu, Safran CEO’su Oliver Andries’ten aldı.

 

TEI, PAS 2017’de, SAFRAN Aircraft Engines’ten, “En İyi İş Ortağı” ödülünü de aldı. Maliyetleri %15 azaltmak için iş ortakları ile “LEAP Together” (Birlikte Atılım) adında bir inisiyatif başlatan SAFRAN Aircraft Engines, bu inisiyatif kapsamında, TEI’yi; sahip olduğu nitelikli iş gücü, kapsamlı ve gelişmiş imalat kabiliyetleri ve kaliteye verdiği önem ile değerlendirdi ve ödüle layık buldu. 23 Haziran’da gerçekleşen törende, TEI adına ödülü, TEI İmalat Direktörü Murat Karamahmutoğlu, Safran CEO’su Oliver Andries’ten aldı. Bu ödül ile ilgili açıklama yapan TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, projede yer alan tüm TEI çalışanlarına ve TEI’nin programa olan katkısının farkında olan ve ödülle taçlandıran SAFRAN Aircraft Engines’e teşekkür etti. TEI’nin bu ödülü almasından gurur duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Akşit, ödülün, TEI’nin, vizyonu olan; küresel olarak rekabetçi özgün güç sistemleri sahibi olmak hedefine emin adımlarla ilerlediğinin bir kanıtı olduğunu da belirtti.

 4,667 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.