Ana Sayfa Haberler PAVO Group Gök Alp Dronundan, Roketsan METE Füzesi Ateşlendi

PAVO Group Gök Alp Dronundan, Roketsan METE Füzesi Ateşlendi

PAVO Group tarafından, 20 Mayıs’ta yapılan duyuru ile firmanın geliştirdiği Gök Alp Drone sistemi üzerinden başarılı bir şekilde, Roketsan METE lazer güdümlü mini füzenin ateşlendiği belirtildi. Bu kapsamda Gök Alp’in 13 kg faydalı yük kapasitesine, 35 dakika görev süresine, zorlu hava koşullarında görev yapma yeteneğine ve elektronik harp koşullarından etkilenmeyecek bir tasarıma sahip olduğu da kamuoyuna açıklanmış oldu.

PAVO Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alper Özbilen, gelişme hakkında şunları söyledi: “PAVO Group olarak tasarlayıp, ürettiğimiz Gök Alp dronumuzla Roketsan’ımızın METE’si göklerde buluştu. METE’nin kullanıldığı ilk platform olan Gök Alp ise hem faydalı yük kapasitesi hem ateşlemeden etkilenmeden stabil kalma kabiliyetleriyle ön plana çıkıyor. Özellikle küçük çaplı drone sistemlerinin bu tarzda mühimmatları kullanırken yaşadığı sarsılma ve irtifa kaybetme sorununu ortadan kaldıran Gök Alp Drone sistemi ile yurtdışı pazarında etkin rol oynayacağız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.