Ana Sayfa Haberler PEM Mühendislik’in Desteklediği SUFAI Takımı, TEKNOFEST’den Ödülle Döndü

PEM Mühendislik’in Desteklediği SUFAI Takımı, TEKNOFEST’den Ödülle Döndü

PEM Mühendislik’in sponsorları arasında yer aldığı, Dokuz Eylül Üniversitesinin uzay, insansız sistemler, gelecek teknolojileri ve yapay zekâ alanlarında çalışmalar yapan proje ekibi SUFAI, TEKNOFEST 2020’de, insansız hava araçları alanında ödül aldı.

SUFAI takımı, TEKNOFEST kapsamında, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 5’inci Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’na katıldı. 101 takımla yarışan SUFAI, tamamen kendileri tarafından tasarlanıp üretilen SAFIR İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Mansiyon Ödülü kazandı. Yapay zekâ destekli yazılımı sayesinde, tam otonom uçuş ve faydalı yük bırakma yeteneğine sahip SAFIR İHA, 10 Ağustos’ta, 56 km uçarak, üniversite takımları tarafından geliştirilen İHA’lar arasında bir rekora imza atmıştı.

PEM Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Baytar, SUFAI takımının başarısı ile ilgili şunları söyledi: “PEM Mühendislik olarak ülkemiz için canla başla üreten gençlere her daim destek olmak, bizlerin asli bir görevi. SUFAI’nin başarısıyla gurur duyduk. Bu gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz ve daha nice başarılara imza atmalarını, umuyorum ki hep birlikte izleyeceğiz.”

SUFAI takım kaptanı İlayda Dülüloğlu ise sponsorları PEM Mühendislik’ten aldıkları destek konusunda şöyle konuştu: “PEM Mühendislik’in çalışmalarımıza, standart sponsorluk desteğinin de ötesinde katkıları oldu. Başımız sıkıştığında PEM Mühendislik’i arayabildik ve onlar da bir danışman gibi bizleri yönlendirdi. Kendilerine takım olarak tekrar teşekkür ediyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.