Ana Sayfa Haberler PEM Mühendislik’in MSI Dergisi Ziyaretinde Gündem; Firmanın İhracat Odaklı Yeni Yatırımları Oldu

PEM Mühendislik’in MSI Dergisi Ziyaretinde Gündem; Firmanın İhracat Odaklı Yeni Yatırımları Oldu

PEM Mühendislik Kurucusu Ruhi Baytar ve Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Baytar, 26 Kasım’da, MSI Dergisi’nin yeni ofisini ziyaret etti. MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar tarafından ağırlanan PEM Mühendislik yöneticileri, derginin yeni ofisinin hayırlı olmasını dileyerek gelecek dönem faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Türkiye’ye, T129 ATAK ve GÖKTÜRK uydusu gibi kritik platformların kazandırılması çalışmalarında değerli katkıları bulunan PEM Mühendislik, son dönemde yeni yatırımlara odaklanmış durumda. Ziyaretin gündemi de PEM Mühendislik’in, yakın zamanda yapmaya hazırlandığı, ihracat odaklı yeni yatırımlar oldu. Türk savunma ve havacılık sanayisine önemli katkılar sunması hedeflenen bu yatırımların, MSI Dergisi üzerinden tanıtılması görüşmede ayrıntılarıyla ele alındı.

Sektörün duayen isimlerinden Ruhi Baytar tarafından, 1997 yılında kurulan PEM Mühendislik, Türk savunma ve havacılık sanayisindeki çok sayıda projeye destek sağlayan, köklü, profesyonel ve saygın bir kurum olarak faaliyetlerine devam ediyor. 2001 yılında, Pagetel Sistem Mühendislik ile ilk sanayi yatırımını yapan PEM Mühendislik, 2011 yılında PEM ABD’nin kurulmasıyla faaliyetlerini Amerika kıtasına taşıdı. 2015 yılında ise GES Mühendislik’in hissedarı olarak sanayileşme çalışmalarına ağırlık veren PEM Mühendislik, bugün, Leonardo ve MBDA gibi dünyanın önemli savunma ve havacılık şirketlerinin Türkiye’deki iş ortağı konumunda bulunuyor.

 1,374 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.