Ana Sayfa Haberler BAYRAKTAR TB2’ler Polonya Yolcusu

BAYRAKTAR TB2’ler Polonya Yolcusu

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Błaszczak tarafından 19 Mayıs’ta yapılan BAYRAKTAR TB2 paylaşımının ardından, konuyla ilgili bir açıklama daha geldi.

Błaszczak’ın yerel bir radyo programında yaptığı açıklamalar, 22 Mayıs’ta, Polonya Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından paylaşıldı. Lehçe olarak yapılan açıklamanın, resmi olmayan tercümesinden anlaşıldığı üzere, Polonya Silahlı Kuvvetleri, tanksavar mühimmatı ile donatılmış 24 adet BAYRAKTAR TB2 SİHA tedarik edecek ve teslimatlar 1 yıl içerisinde başlayacak.

Açıklamanın, resmi olmayan tercümesi şu şekilde: “Dinleyicilerimiz ile güzel bir haber paylaşmak istiyorum. Polonya Silahlı Kuvvetleri, kıtamızın doğusundaki savaşlarda kendisini kanıtlayan, taarruz kabiliyeti bulunan ve modern bir sistem olan BAYRAKTAR TB2 insansız hava araçları ile donatılacak. Bu sistemler ayrıca, Afrika’da da kullanıldı… Anti-tank füzeleri ile donatılan 4 set, yani 24 adet İHA’nın tedariki için mutabakata vardık. İlk set, Polonya Ordusu’na, sadece 1 yıl içerisinde teslim edilecek.”

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1395992469863546884
https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1395992622347530240

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.