Ana Sayfa Haberler Portekiz Savunma Ataşesi Albay Nuno Domingos Marques Cardoso’dan, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’e Dair Önemli Değerlendirmeler

Portekiz Savunma Ataşesi Albay Nuno Domingos Marques Cardoso’dan, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’e Dair Önemli Değerlendirmeler

Portekiz Savunma Ataşesi Albay Nuno Domingos Marques Cardoso, 12 Mart’ta, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’in yeni ofisine gerçekleştirdiği ziyaret ile hayırlı olsun dileklerini iletti. MSI Dergisi ve AMAC Magazine’in, Türkiye’deki görev süresi boyunca en önemli kaynakları olduğunun altını çizen Albay Cardoso, ayrıca, çeşitli önerilerini de sıraladı.

AMAC Magazine Genel Yayın Yönetmeni Birol Tekince tarafından ağırlanan Albay Cardoso, 11 Mayıs’ta Türkiye’deki 3 yıllık görev süresini doldurmaya hazırlanıyor. Geride bıraktığı görev süresi boyunca Türkiye’de bulunmaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Albay Cardoso, Türkiye’yi çok sevdiğini de sözlerine ekledi. Savunma Ataşesi olması dolayısıyla Türk savunma ve havacılık sanayisi ile yakından ilgilendiğini belirten Albay Cardoso, dergiyi inceledikten sonra ülkesindeki ilgili birimlerle paylaşarak onların da Türk savunma ve havacılık sektörünü daha yakından tanımasını sağladığını söyledi.

AMAC Magazine’in ise AMAC’ın nasıl bir birlik olduğunu anlatan değerli bir yayın olduğunu kaydeden Albay Cardoso bu derginin Ankara’da görev yapan bütün ataşelerin hayatı boyunca saklayacakları bir aile ve anı yayını olduğunu ifade etti. Gelecekte Türkiye’de görev yapacak askeri ataşelere de önemli bilgiler ve mesajlar verdiğini de ekledi.

Albay Cardoso’nun diğer değerlendirmeleri ise şunlar oldu: “AMAC Magazine’e daha fazla renk katmak için; ülkelerdeki NATO Mükemmeliyet Merkezleri, Barış İçin Ortaklık Eğitim Merkezleri, çokuluslu tatbikatlar gibi birçok ülkeyi ilgilendiren merkez ve faaliyetler tanıtılabilir. Bu merkezlerin, neden o ülkelerde açıldıkları anlatılabilir. Öte yandan AMAC Magazine için bir internet sitesi açılması durumunda bu internet sitesinde haber yayınının yanı sıra Türkiye’de açılacak fuarlar ve diğer etkinlikler tanıtılabilir. AMAC Magazine’in yeni sayısında neler olacağı da önceden belirtilebilir. Sonuç olarak AMAC Magazine internet sitesi, derginin yerine geçen değil, tamamlayan bir yapıda hizmet verebilir.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.