Ana Sayfa Arşiv PREVEZE Sınıfı Denizaltıların Periskopları, HENSOLDT İmzası Taşıyacak

PREVEZE Sınıfı Denizaltıların Periskopları, HENSOLDT İmzası Taşıyacak

HENSOLDT, 9 Ağustos’ta, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (Dz.K.K.lığı) envanterindeki PREVEZE sınıfı denizaltıların modernizasyonuna yönelik olarak, STM ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

HENSOLDT, yaklaşık 40 milyon avro tutarındaki sözleşme kapsamında, 4 adet denizaltı için, termal görüntüleyicilere de sahip 8 adet SERO 400 periskobu tedarik edecek. Periskoplar, denizaltılara ikişer ikişer entegre edilecek.

Sözleşme, HENSOLDT ve STM arasında, modernize edilen denizaltıların periskoplarına yönelik olarak imzalanan, 3’üncü sözleşme olması açısından da önem taşıyor. HENSOLDT, daha önce de Dz.K.K.lığı envanterindeki AY sınıfı denizaltıların modernizasyonu kapsamında, STM için SERO 250 periskopları tedarik etmişti. Benzer şekilde, STM ana yükleniciliğinde yürütülmekte olan, Pakistan Deniz Kuvvetlerinin AGOSTA sınıfı denizaltılarının modernizasyonu kapsamında, HENSOLDT, periskoplar ve elektronik mast sistemleri tedarik ediyor.

 2,795 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.