Ana Sayfa Haberler Prof. Dr. Demir’den Firmalara Siber Güvenlik Çağrısı: Yerli Ürünler Bekliyoruz

Prof. Dr. Demir’den Firmalara Siber Güvenlik Çağrısı: Yerli Ürünler Bekliyoruz

Siber Güvenlik Haftası ve Uluslararası Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı, 30 Kasım’da, Ankara’da gerçekleştirildi. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, açılış töreninde yaptığı konuşmada, siber güvenlik alanında yerli ve milli ürünlere olan ihtiyacı dile getirerek “Şirketlerimizden özgün yerli ürünler bekliyoruz” dedi.

Güvenlik güçlerinin envanterine çeşitli ürünler kazandırdıklarını hatırlatan Prof. Dr. Demir, siber güvenlik alanında hizmet vermeye devam ettiklerine değinerek “Birlikte çalıştığımız kamu kurumlarıyla beraber yaptığımız çalışmalarda Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi bünyesinde bulunan şirketlerimizden özgün yerli ürünler bekliyoruz. Yabancılara en muhtaç olmak istemediğimiz alanlardan biri de budur.  Herhangi bir yabancı şirketin veya ürünün her ne kadar iyi olursa olsun bize sunduğu çözümden dolayı kafamız rahat olamaz, olmamalı.  Yerli ürünlerimizin de yine yetkinliğinin ve etkinliğinin denetlenmesi, test edilmesi, sertifiye edilmesi de çok önemli bir unsurdur.  Bu konuda yine TSE ve diğer kurumlarla yapılan iş birliğinin de çok önemli olduğunu vurguluyorum.”

Harvard Üniversitesi’nin yıl içerisinde yayınladığı siber güç endeksi raporunu referans gösteren Prof. Dr. Demir, genel değerlendirmede Türkiye’nin 23. sırada yer aldığını belirterek “Bu konuda çok çalışmamız gerekiyor. Bu tür etkinlikler, kümelenmelerimizdeki üyelerimizin bir araya getirilmeleri, bu konuda bir farkındalığın ve bir huruç harekatının yapılması konusunda da önemlidir. “dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.