Ana Sayfa Haberler Prof. Dr. İsmail Demir: AESA Radarı AKINCI’ya, F-16’ya ve MMU’ya Entegre Edilecek

Prof. Dr. İsmail Demir: AESA Radarı AKINCI’ya, F-16’ya ve MMU’ya Entegre Edilecek

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 10 Kasım’da, Özgür Projesi’nin çıktılarını yerinde görmek için ASELSAN’ı ziyaret etti. Prof. Dr. Demir, ziyaretinde, ASELSAN tarafından geliştirilen AESA radarının sırasıyla AKINCI TİHA’ya, F-16’ya ve MMU’ya entegre edileceğini söyledi.

Prof. Dr. Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Milli imkânlarla yürüttüğümüz Özgür Projemizle, F-16’larımız daha ileri kabiliyetlere sahip, modernize olmuş şekilde Hava Kuvvetlerimizin hizmetine devam edecek. Burada kazandığımız her kabiliyetin bir adım ötesini MMU’da kullanacağız. ASELSAN ziyaretimizde de bu kapsamdaki çalışmalarla ilgili bilgi aldık ve AESA radarımızı yerinde inceledik. Dünyadaki muadilleriyle rekabet edebilecek şekilde geliştirdiğimiz AESA radarımızı önce AKINCI TİHA’ya, ardından F-16’larımıza ve nihayetinde MMU’ya entegre edeceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.