Ana Sayfa Haberler Prof. Dr. İsmail Demir, CANiK M2 QCB ile Atış Denemesi Yaptı

Prof. Dr. İsmail Demir, CANiK M2 QCB ile Atış Denemesi Yaptı

Prof. Dr. İsmail Demir ziyareti sırasında CANiK M2 QCB 12.7 mm makineli tüfek ile de atış denemesi yaptı.

Samsun’da 1-2 Ağustos tarihlerinde düzenlenen 15 Temmuz Sonrası Savunma Sanayiindeki Gelişmeler Çalıştayı kapsamında ziyaretlerde bulunan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) üretim tesislerini de gezdi. Prof. Dr. İsmail Demir, ziyareti sırasında CANiK M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfek ile atış denemesi de yaptı.

Prof. Dr. Demir ve beraberindeki heyetin ziyareti sonrasında açıklama yapan SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, şunları söyledi: “CANiK olarak gerek ihracat gerekse inovasyon faaliyetlerimizle Türkiye’nin savunma sanayisi gücünü tüm dünyaya taşıma hedefimiz doğrultusunda durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 40 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu yüksek teknoloji ile donatılmış üç tesisimizde ürettiğimiz ürünlerimiz, bugün dünyanın 69 ülkesinde kullanılıyor. Bugün geldiğimiz noktada elde ettiğimiz potansiyel, bizleri daha üst noktalara taşıma seviyesine ulaşmış durumda. Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir önderliğinde Savunma Sanayii Başkanlığı’mızın bizlere verdiği destek ise ayrıca büyük gurur kaynağı oluşturmakta. Bu önemli ziyaret, bizim bundan sonraki hedeflerimize daha da asılarak, azimle ulaşma noktasında önemli bir motivasyon oluşturdu. Bundan sonra Türkiye’nin teknoloji ihraç eden ülke konumunda daha büyük başarılara imza atacağına inanıyor, bu başarıya ulaşma yolunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyoruz.”    

Soldan sağa; Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Samsun Yurt Savunma Genel Müdürü C. Utku Aral, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Nihat Soğuk.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) düzenlenen çalıştayda ise CANiK’in çalıştaya katkılarından dolayı SYS Genel Müdürü C. Utku Aral’a bir plaket takdim edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.