Ana Sayfa Haberler Prof. Dr. İsmail Demir: “Savunma sanayiimiz bugün; yaklaşık 70 milyar dolar bütçe değeri ve 10 milyar dolardan fazla cirosuyla ülkemizin önemli sektörlerinden biri haline gelmiştir.”

Prof. Dr. İsmail Demir: “Savunma sanayiimiz bugün; yaklaşık 70 milyar dolar bütçe değeri ve 10 milyar dolardan fazla cirosuyla ülkemizin önemli sektörlerinden biri haline gelmiştir.”

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), 37. kuruluş yıl dönümünü, çalışanlarının ve paydaşlarının katılımıyla, Ankara’da düzenlenen etkinlikte kutladı. Etkinlik programı kapsamında 37. yıl anı filmi gösterimi, kurumda 30 hizmet yılını doldurmuş personele anı objesi takdimi ve “Savunma Sanayii 360 – Bütün Yönleriyle Türk Savunma Sanayii Tarihi” sergisi açılışı da gerçekleştirildi. Gelişme, SSB tarafından 9 Kasım’da yayınlanan basın bülteniyle duyuruldu.

Etkinlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği kutlama mesajı da okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, “Savunma sanayii sektörünün, Başkanlığımız koordinasyonunda, bütün paydaşların inançla, azimle ve dirayetle sürdürdüğü çalışmalar sonucunda Türkiye Yüzyılı’nın önemli yapı taşlarından biri olacağına inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve sahiplenmesiyle, özellikle son 5-6 yıldır karar alma ve uygulamada daha hızlı ve daha güçlü yapımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçmişten bugüne pek çok dönüm noktasına şahit olan savunma sanayiimiz bugün geldiği yerde, tam bağımsızlık hedefi doğrultusunda güçlü bir şekilde ilerlemektedir. Ülkemiz savunma sanayii alanında pazar olmaktan çıkmış, aktör olma yolunda önemli bir aşama kaydetmiştir. Yerli ve milli imkanlarla ürettiğimiz platformlar dünyada adından sıkça söz ettirmeye başlamış, hatta bazıları oyun değiştirici olmuştur.

Türk savunma sanayii olarak; vakıf şirketlerimizden özel sektöre, KOBİ’lerden üniversitelere, teknoparklardan araştırma merkezlerine kadar geniş bir aileyiz. 1.600’den fazla firma ve 80 binden fazla çalışanla 750’den fazla proje yürütüyoruz. Savunma sanayiimiz bugün; yaklaşık 70 milyar dolar bütçe değeri ve 10 milyar dolardan fazla cirosuyla ülkemizin önemli sektörlerinden biri haline gelmiştir. Bu süreçte, her daim bizlerle beraber yol yürüyen siz değerli mesai arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyorum.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.