Ana Sayfa Advertorial Türkiye’nin İletişim Sistemleri Sağlayıcısı Profen, 25’inci Yılını Kutladı

Türkiye’nin İletişim Sistemleri Sağlayıcısı Profen, 25’inci Yılını Kutladı

Temelleri, 1986 yılında, İstanbul Fen Lisesi’nde atılan ve Boğaziçi Üniversitesi’ne uzanan bir birliktelik ile dört idealist mühendis tarafından 1995 yılında kurulan Profen, 23 Kasım’da, 25’inci yılını kutladı. Savunma ve havacılık sanayisinde, haberleşme teknolojileri ve uydu iletişimi alanında sunduğu çözümler ile öne çıkan firma, kuruluş yıldönümünü kutlamak için düzenlediği çevrim içi etkinlikte, yöneticileri ve çalışanlarını bir araya getirdi. Yolculuğuna, 90’lı yıllarda tek bir odada başlayan Profen, bugün, yurt içi ve yurt dışındaki ofisleri ve %65’i mühendislerden oluşan 400 kişilik kadrosuyla küresel bir şirketler grubuna dönüştü.

İlk günden beri, kaliteli ürün ve üst düzey hizmet anlayışından ödün vermemesi, firmanın pazarda lider şirketler arasında yer almasında büyük rol oynadı. Profen bugün, savunma ve havacılık sanayisinin yanı sıra telekomünikasyon, uydu haberleşmesi, TV yayıncılığı, EPC (Engineering, Procurement and Construction / Mühendislik, Tedarik ve İnşaat) ve hayat bilimleri sektörlerinde, önemli bir oyuncu haline geldi. Firmanın pazardaki lider konuma yükselişinde; portföyünde bulunan 80’den fazla ürün grubu, farklı sektörlerde faaliyet göstermesi ve ürün ve hizmetlerinde sunduğu çeşitliliğin de büyük payı var.

Profen CEO’su Önder Havuzlu, 25’inci yıl kutlaması amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, çalışanlara hitaben şunları söyledi: “Geçen 25 yıla dönüp baktığımızda, gurur duyduğumuz, benzersiz projelere imza attık. Ar-Ge yapmanın zorluklarını, yepyeni ürünler tasarlamanın telaşını, hep birlikte yaşadık; halen de yaşamaya devam ediyoruz. Biz, öğrenmekten beslenen, kendini geliştirme arzusunu asla kaybetmeyen kocaman bir aileyiz. İçinde yaşadığımız ekosistemin ihtiyaçlarına cevap verebilmek, geleceği bugünden tasarlamak adına, var gücümüzle çalışıyoruz.”

Sürdürülebilir Büyüme

Profen, mühendislik ve Ar-Ge kabiliyetlerini kullanarak; savunma, güvenlik ve uydu haberleşme sistemleri alanlarında, kamu ve özel kuruluşların ihtiyaçlarını, uygun maliyetlerle ve yabancı rakiplerine göre teknik üstünlükler sağlayarak karşılıyor. Firma, sunduğu ürün ve hizmetler ile müşterilerin mevcut ihtiyaçlarına cevap vermenin yanı sıra gelecekte oluşacak gereksinimleri ve sektördeki gelişmeleri de takip ediyor. Bu sayede, sürdürülebilir bir büyüme sergileyerek emin adımlarla ilerliyor.

Sunduğu ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin ihracatını arttırarak ekonomik gücüne güç katmayı amaçlayan Profen, bu hedef doğrultusunda, Ankara Havacılık ve Uzay İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde önemli bir yatırım yaptı. Profen aynı zamanda, ürün ve hizmetlerinin kalitesini ve çeşitliliğini arttırarak Türkiye’ye sosyal ve ekonomik değerler kazandırmaya da devam ediyor. Bu bağlamda, firma, yakın zamanda, Deloitte “En İyi Yönetilen Şirketler” programı kapsamında, Türkiye genelindeki 11 şirketten biri olarak seçildi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde belirlenen; Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına girdi. Bu gelişmelerin her ikisi de firmanın doğru hedefe ilerlediğinin bir başka göstergesi oldu.

Profen, 25’inci kuruluş yıldönümünü, tüm çalışanlarının katıldığı çevrim içi bir etkinlikle kutladı.

Başarının Sırrı: Değişim ve Gelişim

Profen, yönetimsel süreçleri ve insan kaynakları politikaları ile de fark yaratıyor. Firma, sürekli olarak yaşadığı olaylardan sonuç çıkaran, bunu değişen çevre koşullarına uyarlayan ve bu sayede değişerek gelişen ve kendini yenileyen dinamik bir organizasyon olarak öne çıkıyor. Profen, çalışanlarını daima bilgi üretmeye teşvik ediyor. Üretilen veya sentezlenen bilgi ise sistemli bir şekilde kayıt altına alınıyor. Firmanın bütün yönetim kademelerinde, fonksiyonel bölümlerinde ve faaliyet gösterdiği bütün iş alanlarında; sorumlulukları, değerleri, stratejik ve uygulamaya dönük karar mekanizmalarını birbirine bağlayan idari sistemler bulunuyor. Bu ve benzeri uygulamalarının yanı sıra insan kaynakları politikasının bir gereği olarak, yurt dışındaki benzerlerini aratmayan bir çalışma ortamı sağlayan Profen, yeni mezun ve profesyonel çalışanlar tarafından tercih edilen bir firma haline geldi.

Üretim, mühendislik ve Ar-Ge tesisi sayesinde, kapasitesi büyüyen ve kabiliyetleri hızla artan Profen, 25 yıllık tecrübesi, sektörel bilgi birikimi ve kurumsal değerleri ile müşterilerine her zaman en kaliteli, en güvenilir ürün ve hizmetleri sunmaya devam etmeyi amaçlıyor. Profen, aidiyeti yüksek, yetkin ve tecrübeli insan kaynağı ile beraber, ülkemize değer katmaya da devam edecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.