Ana Sayfa Manşet Promec, Pan&Tilt ve Mast Sistemlerinde Ulaştığı Son Noktayı, SAHA EXPO’da Gözler Önüne Serecek

Promec, Pan&Tilt ve Mast Sistemlerinde Ulaştığı Son Noktayı, SAHA EXPO’da Gözler Önüne Serecek

Promec; tecrübesi, insan kaynağı, teknik altyapısı ve markalaşmayı da içeren vizyonuyla savunma ve havacılık sektörüne, elektromekanik sistemler başta olmak üzere çeşitli çözümler sunuyor. Firma, bu çözümleri arasında yer alan pan&tilt, tripod ve mast ürünlerini SAHA EXPO 2022’de ön plana çıkartacak.

Promec, silahlı kuvvetler ve güvenlik güçleri tarafından yoğun olarak kullanılan pan&tilt, tripod ve mast gibi elektromekanik sistemler için oluşturduğu geniş ürün aileleriyle sektörün ihtiyaçlarını karşılıyor.

2014 yılından beri faaliyet gösteren ve ASELSAN, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü ve Tersaneler Genel Müdürlüğü gibi kuruluşların onaylı tedarikçisi ve alt yüklenicisi olan Promec, tecrübesini ve birikimini ürünlerine yansıtıyor. Firma, aynı zamanda kapsamlı tasarım ve üretim altyapısıyla yüksek kalite ve kısa zamanda teslimat gibi avantajlar da sunuyor.

Hem yurt içinde hem de yurt dışında markalaşmanın öneminin farkında olan Promec, Metrologybase ve Redshark Gear gibi tescilli markalarının yanında pan&tilt, tripod ve mast alanındaki faaliyetlerini, TRIYOSYS markasıyla yürütüyor.

TS-MPT-MD serisi hassas yönlendirme birimleri, değiştirilebilir konfigürasyonları sayesinde istenilen hız ve tork aralığında ayarlanabiliyor.

Ağır Yükler ya da Hassasiyet Gereksinimleri, TRIYOSYS Pan&Tilt’leri için Sorun Değil

Promec’in TRIYOSYS markası altında sunduğu TS-MPT motorize pan&tilt ailesi, ağır yüklerin taşınmasını ve yüksek hassasiyetle yönlendirme yapılmasını gerektiren uygulamalarda kullanılıyor.

Ağır Yükler için TS-MPT-HD

TS-MPT-HD serisi pan&tiltler, ağır yükler için özel olarak tasarlandı. Çift taraflı tahrik yöntemi sayesinde yanlarda yer alacak yükler için uygun olan bu seri, aynı zamanda 450 Nm tilt çıkış torku ve güçlü yapısı sayesinde çok amaçlı uygulamalarda kullanılabiliyor.

TS-MPT-HD serisi pan&tiltler, 200 kg yük kapasitesine sahip olmasının yanında 450 Nm tilt tork çıkışı ve -90° / +90° tilt hareket alanı imkânı sunuyor. Aynı zamanda yüksek yüklemelerde hassas konumlama özelliğiyle de öne çıkıyor.

TS-MPT-MD-S, güçlendirilmiş tasarımıyla birlikte performanstan ödün vermeden maliyeti düşüren, orta düzey yükleri hassas bir şekilde konumlandırabilen ve aynı zamanda zor koşullarda performansını koruyabilen bir ürün olarak öne çıkıyor.

Hassas Yönlendirme Uzmanı: TS-MPT-MD

TS-MPT-MD serisi hassas yönlendirme birimleri, değiştirilebilir konfigürasyonları sayesinde istenilen hız ve tork aralığında ayarlanabiliyor. Böylece 80 Nm’ye kadar yükleme kapasitesi ile 50 °/s hıza kadar çıkabiliyor. Küçük boyutları ve 10 kg ağırlığı, TS-MPT-MD’yi kolay taşınabilir ve kurulabilir yapıyor.

TS-MPT-MD-S ile Maliyet-Etkin Çözümler

TS-MPT-MD-S, güçlendirilmiş tasarımıyla birlikte performanstan ödün vermeden maliyeti düşüren, orta düzey yükleri hassas bir şekilde konumlandırabilen ve aynı zamanda zor koşullarda performansını koruyabilen bir fiyat-performans ürünü olarak öne çıkıyor. Teknik özellikleriyse şöyle sıralanıyor:

20 kg’a kadar olan yükleri taşıma kapasitesine sahip TS-MPT-MD-S, 72 Nm tilt tork çıkışı ve +45° / -90° tilt hareket alanı sağlıyor.

TS-MPT-U, iki standart sürüme sahip. Ağır yükler, bu modele, U konfigürasyonunda bir destek koluyla yerleştiriliyor. Hafif yükler içinse L konfigürasyonu ihtiyaçları karşılayabiliyor.

Kara ve Deniz Araçları için TS-MPT-U

TS-MPT-U, iki standart konfigürasyona sahip: Hafif yükler için L konfigürasyonu ihtiyaçları karşılarken ağır yükler için ise U konfigürasyonu yüksek hassasiyette çözüm sunuyor.

MPT-U, hızlı hareket ve hassas konumlama kabiliyeti sayesinde kara ve deniz araçlarında kullanım için tasarlandı.

Manuel Pan&Tilt Çözümleri de Var

Promec’in TRIYOSYS markası altında sunduğu manuel pan&tiltler; manuel olarak hassas konumlandırma ve hizalama gereksinimi duyulan kullanım senaryoları için uygun. Bunlar, pan ve tilt eksenlerinde hareket kabiliyetine sahip, boşluksuz hassas yönlendirme birimleridir.

Manuel pan&tilt ürün ailesini öne çıkaran başlıca özellik, pan ekseninde 360°, tilt ekseninde ±45° hareket kabiliyeti imkânı olması. Bunun yanında pan ekseninde asgari ±2,5°, tilt ekseninde de asgari ±1,13° hassas ayar imkânı sağlıyor. Aynı zamanda yük altında oluşacak ani hareketlere karşı damper ve bağımsız frenleme ile de azami koruma sağlıyor.

TRIYOSYS’in taşınabilir manuel teleskopik mast çözümleri, manuel olarak 1 dakika veya daha kısa sürede tam açık boya kadar uzatılabiliyor. (Sağda 9 m’lik eklemeli tripod mast sist.)

Hızlı Konuşlanabilen, Güvenilir Mast Çözümleri

TRIYOSYS markalı mast ürün ailesi ise farklı ihtiyaçlar için hızlı konuşlanabilen, güvenilir mast çözümleri sunuyor. Promec’in, gelişmiş tasarım ve üretim altyapısı başta olmak üzere yüzey kaplama imkânını da bünyesinde barındırıyor olması, bu mastların kaliteleriyle de öne çıkmasını sağlıyor.

Eklemeli Tripod Mast ile Yüksek Statik Denge

TRIYOSYS’in eklemeli tripod-mast çözümleri, makaralı mekanizması ile boğum ekleyerek yükseklik ayarı yapılabilen sistemlerden oluşuyor. Bunlar, tripod ayaklarının statik dengesi sayesinde saha ortamında güvenli kullanım sunar. Hafif ve kompakt tasarımı sayesinde, yükseltme sistemine ait tüm ekipman, kolay bir şekilde taşınıp hızlı bir şekilde konuşlandırılabilir.

İlk defa SAHA EXPO 2022’de kullanıcı ile buluşacak olan mastların öne çıkan ilk özelliği, makaralı boğum ekleme düzeneğine sahip olması. Siyah anodize kaplama ile korozyon dayanıklılığının yüksek olması da öne çıkan diğer bir özellik. Kolay kurulumun yanında statik çalışabilme yeteneği sayesinde mastlar, tüm yükseklik kapasitelerine halat yardımıyla erişebilme imkânı da sunuyor.

Promec’in TRIYOSYS markası altında sunduğu MDT serisi orta yük tipi tripodlar, stabilitenin ve burulma gücünün kritik olduğu uygulamalar için tasarlandı.

Taşınabilir Manuel Teleskopik Mast

Taşınabilir manuel teleskopik mast çözümleri ise manuel olarak 1 dakika veya daha kısa sürede tam açık boya kadar uzatılabilen yükseltme sistemleri olarak öne çıkıyor. Hızlı kilitleme/serbest bırakma mekanizması sayesinde, her boğumda yükseklik ayarı yapılabilir. Taşınabilir yapısı sayesinde, çok çabuk konuşlanma gereken durumlar için idealdir.

Güçlü bir kilit mekanizmasına sahip olan bu mastların yükseklik ayarı, bu sayede hızlıca yapılabiliyor.

3-5-7-9 metrelik tam açık boy seçenekleriyle kullanıcıya farklı alternatifler sunan mastlar, siyah anodize kaplaması ile gelen korozyon dayanıklılığıyla bir adım öne geçiyor. Sessiz çalışma ve sızdırmaz yapısı sayesinde sahada uzun süre kullanım imkânı da sağlıyor.

Stabilitenin ve Burulma Gücünün Kritik Olduğu Uygulamalar için MDT-G Orta Yük Tripodlar

Promec’in TRIYOSYS markası altında sunduğu MDT serisi orta yük tipi tripodlar, stabilitenin ve burulma gücünün kritik olduğu uygulamalar için tasarlandı. Bu tripodlar, boşluksuz ve güçlü yapıları sayesinde, hassas döner yük uygulamaları için ideal kullanım imkânı sağlıyor.

MDT-G serisi orta yük tipi tripodlar; alüminyum üst ayak yapıları, sabit veya ayarlanabilir kolon arayüzleri, standart düz ve sabitleme delikli ayakları veya pimli tip paslanmaz çelik ayakları ile farklı yüzey tipine göre sabitleme kabiliyeti de sunuyor.

MDT serisi orta yük tipi tripodlar, yüksek burulma mukavemetine sahiptir. Su terazisi ayarı ve kolay kilitlenebilir yapısı sayesinde de hem iç hem dış mekanda kullanıma uygundur.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.