Ana Sayfa Haberler Radar ve Sınır Güvenliğindeki Son Gelişmeler, 2’nci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde Ele Alınacak

Radar ve Sınır Güvenliğindeki Son Gelişmeler, 2’nci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde Ele Alınacak

2’nci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, sektörün odağındaki önemli konu ve konuşmacılara ev sahipliği yapacak. MÜSİAD Ankara tarafından düzenlenen zirve, 2-3 Ekim tarihlerinde, Hilton Garden Inn Ankara Gimat’ta gerçekleştirilecek.

Radar teknolojilerindeki en güncel teknoloji ve gelişmeler zirvenin ana gündemleri arasında bulunuyor. Radar sistemlerindeki kuantum ve yapay zeka teknolojileri, pasif radar sistemleri ve multi-statik radar sistemleri gibi konuların ele alınacağı etkinlikte, ayrıca, deniz sahasından gelecek olası tehditlere karşı etkili sahil gözetleme radar sistemleri de detaylarıyla aktarılacak.

Siber güvenlik de zirvenin gündem maddeleri arasında yer alıyor. Konuşmacılar, askeri radar sistemlerinde; siber güvenlik seviyeleri, olası siber saldırılara karşı alınacak önlemler ve yurt dışında konuşlu radar ağlarıyla veri paylaşımlarında uygulanan siber güvenlik çözümlerini de masaya yatıracak.

Zirve oturumlarının önemli bir diğer başlığı ise olası ihraç kısıtlaması durumlarında sektörel hareket planının ne olması gerektiği olacak. Bu kapsamda tedarik zincirine eklenmesi gereken yeni ülkeler ile yerli ve milli savunma sanayinin gelişmesi için atılması gereken adımlar tartışılacak.

Zirvede, hava sahası güvenliği ve ortak hava sahası kullanımıyla ilgili önemli bir oturum da bulunuyor.

 1,088 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.