Ana Sayfa Haberler Raytheon, Dronlara Karşı Savunmaya Bütüncül Yaklaşıyor

Raytheon, Dronlara Karşı Savunmaya Bütüncül Yaklaşıyor

MSI Dergisi’nin 182’nci sayısında yayımlanan PARIS AIR SHOW’ 19 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Raytheon’un PAS 2019’da öne çıkarttığı konulardan biri, dronlara karşı savunma oldu. Firma, 18 Haziran’da bu konuda bir basın toplantısı düzenledi ve çözümlerini, “Counter UAS: Analysis of an Attack” (Dronlara Karşı: Bir Saldırının Anatomisi) başlıklı sunumla anlattı.

 

Dron avcısı olarak kullanılabilen Coyote insansız hava aracı

 

Raytheon, bu konuda sunduğu kabiliyetleri; Komuta ve Kontrol, Farkındalık ve Silahlar (Effectors) olarak grupluyor. Komuta ve Kontrol grubunda, algılayıcı ve silahları entegre eden WINDSHEAR çözümü yer alıyor. Farkındalık grubu, radarlardan ve elektro-optik sistemlerden oluşuyor. Bu grupta, KURFS ve Ku720 radarları ile Multi-Spectral Targeting System (Çok-Spektrumlu Hedefleme Sistemi) bulunuyor. Silahlar grubunda ise yüksek enerjili lazer silahları, yüksek güçlü mikrodalga silahları, dron avcısı olarak kullanılabilen Coyote insansız hava aracı ve yaklaşma tapası ile güncellenen ve böylece dronları avlama yeteneği kazanan Stinger füzesi yer alıyor.

Stinger füzesi, yaklaşma tapası ile güncellendi ve böylece dronları avlama yeteneği kazandı.

 

Raytheon yetkilileri, toplantıda, dronlara karşı savunmada çevresel etmenlerin, her uygulama için özel bir çözümü gerektirdiğini vurguladı. Özellikle çevreye verilebilecek hasar ve her bir angajmanın maliyeti gibi konular, göz önüne alınması gereken etmenler arasında bulunuyor. Yetkililer, kabiliyet gruplarındaki ürünleri ile en doğru çözümü ortaya koyabildiklerini vurguladılar.

 1,746 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.