Ana Sayfa Haberler Raytheon, LTAMDS’ın İlk Testlerini, Sözleşmenin Beşinci Ayı Dolmadan Tamamladı

Raytheon, LTAMDS’ın İlk Testlerini, Sözleşmenin Beşinci Ayı Dolmadan Tamamladı

Raytheon, 17 Mart’ta, Amerikan Silahlı Kuvvetleri için geliştirdiği Alt Katman Hava ve Füze Savunma Sensörü’nün (Lower Tier Air and Missile Defense Sensor / LTAMDS) testlerinin ilk aşamasını tamamladığını duyurdu. Firma, bu gelişmenin, LTAMDS’ın geliştirmesi için seçilmesinin üzerinden henüz 5 aydan az süre geçmişken yaşandığına da dikkat çekti.

Hipersonik silahlar gibi gelişmiş tehditlere karşı geliştirilen yeni nesil radarın testleri; çevre koşullarının dikkate alındığı bir iç mekanda, birincil anten dizisinin kalibrasyonundan ve radarın performansının simüle edilmiş hedeflere göre değerlendirilmesinden oluştu. Testin tamamlanmasıyla birlikte, anten dizisi, entegrasyon ve daha fazla değerlendirme için hassas işlemeden geçmiş bir kasanın üzerine monte edildi. LTAMDS, testlerin yeni aşamasında, dış mekanda, gerçek hedeflere karşı kabiliyetlerini gösterecek.

LTAMDS, radarın önündeki birincil anten dizisinden ve arkadaki iki ikincil anten dizisinden oluşuyor. Bu yerleştirme, LTAMDS’ın, birden fazla hedefi aynı anda algılayabilmesini ve kör nokta bırakmamasını sağlıyor.

ABD’nin Entegre Hava ve Füze Savunma Sistemi (Integrated Air and Missile Defense System) programı kapsamında geliştirilen radar, Patriot sisteminin de yeni nesil radarı olacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.