Ana Sayfa Haberler Raytheon’un Coyote Block 2 Anti-Dron Silahı için İhracat İzni Çıktı

Raytheon’un Coyote Block 2 Anti-Dron Silahı için İhracat İzni Çıktı

ABD hükümeti, Raytheon’un geliştirdiği Coyote Block 2 anti-dron silahının, dost ve müttefik ülkelere satışının yapılabilmesini onayladı. Gelişme, 17 Mart’ta, Raytheon tarafından duyuruldu.

Amerikan Silahlı Kuvvetleri, her ikisi de Raytheon’un ürünleri olan Ku-Band Radyo Frekans Sistemi ve Coyote Block 1 ile çalışan Howler adını verdiği anti-dron sistemini, 2019 yılında muharebe alanında kullanmaya başladı. Bu süreçte çalışmalarına devam eden Raytheon, Coyote Block 2’nin geliştirme, operasyon ve müşteri kabul testlerini kısa bir süre önce tamamladı. Kendisi de bir insansız hava aracı olan Coyote’nin Block 2 sürümü, gücünü, bir jet motorundan alıyor ve daha yüksek sürati ve manevra kabiliyeti ile öne çıkıyor. Coyote, insansız hava araçlarını, tehdidin yakınında infilak ederek yok ediyor. Coyote Block 2, anti-dron rolünde, Raytheon’un KuRFS Çok Amaçlı Radarı ile birlikte çalışmaya devam edecek. Firma, Coyote Block 2’nin tam kapasite üretimine bu yıl içinde başlamayı hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.