Ana Sayfa Haberler Repkon, Türkiye’nin Namlu Problemini Çözüyor

Repkon, Türkiye’nin Namlu Problemini Çözüyor

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan DSEI 2019 Özel Dosyası’nın İlk Bölümü’nde yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Repkon, standında, özgün teknolojiler ile şekil verilerek üretilen; hava platformu dinamik parçalarını, füze/mühimmat gövdelerini ve namluları sergiledi.

Repkon tarafından geliştirilen ve dünya çapında patentlerle koruma altına alınan “Serbest Akıtarak Sıvama” (Free Flowforming) teknolojisi sayesinde, daha önce konvansiyonel teknikler ile üretilemeyen form ve geometrideki çeşitli parçaların üretimi mümkün hale geliyor. Benzer şekilde, geçmişte, flowform tekniği ile şekillendirilemeyen yiv setli namlular, Repkon’un free flowform tekniği ile şekillendirilebiliyor. Repkon tarafından, dünya pazarlarına türünün ilk örneği olarak sunulan ve flowform tekniği ile şekillendirilmiş “40 mm kalibreli” özgün tasarım bombaatar namluları, NATO standartlarına uygun olarak yapılan saha ve laboratuvar testlerinden başarıyla geçti. Repkon, geçtiğimiz yıl sonu itibarıyla özgün tasarıma sahip bombaatar namlularının teslimatına başladı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Repkon’un geliştirdiği teknolojilerle üretilen parçaları inceledi.

 

Repkon’un teknolojilerden bir diğeri de (soğuk veya sıcak kondisyonlarda) malzemelerin istenilen formda şekillendirilmesine yönelik “Rotasyonel Dövme” teknolojisi. Geliştirilen özel makine çözümleri ile 5,56 mm, 7,62 mm, 9 mm ve 12,7 mm kalibreli tüfek, otomatik makineli tüfek ve tabanca namluları, soğuk şartlarda şekillendirilebiliyor. Namluların, gerek yiv-set bölümleri gerekse atım yatağı bölümü, tek bağlamada, beraberce şekillendirildiği için yüksek eş-eksenlilik hassasiyeti ile, hedef kararlılığı ve ömür parametreleri iyileştirilmiş namluların ortaya çıkması sağlanıyor.

Repkon’un şu anki odağında, 105 mm ve 155 mm kalibreli top mermilerinin ve mermi kovanlarının yanı sıra özellikle akıtarak sıvama ile üretilmiş (70 mm, 122 mm, 300 mm ve 610 mm çapında) kısa, orta ve uzun menzilli roket gövdelerinin ve yeni nesil sıcak uç konikleştirme teknolojisi (Hot Spinning) ile üretilen uçak bombaları (MK Serisi) bulunuyor.

Repkon’un free flowform tekniği ile şekillendirilmiş “40 mm kalibreli” özgün tasarım bombaatar namluları, NATO standartlarına uygun olarak yapılan saha ve laboratuvar testlerinden başarıyla geçti.

 1,845 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.