Ana Sayfa Arşiv RETİNAR PTR Sıfırın Altında Görevde

RETİNAR PTR Sıfırın Altında Görevde

METEKSAN Savunma üretimi RETİNAR PTR Çevre Gözetleme Radarı, dondurucu soğukta Mehmetçiğin yoldaşı…

En zorlu koşullarda, başarıyla görevini sürdüren RETİNAR PTR’nin üreticisi METEKSAN Savunma, #Görevdeyiz hashtagi ve “Sıfırın Altında Görevdeyiz” sloganıyla sosyal medyada etkileyici bir paylaşımda bulundu.

Şirket tarafından yayınlanan mesajda, Retinar PTR’nin karla kaplı gerçek saha koşullarında çekilmiş görüntüsü yer alıyor.

-30 ila +55 derecede görev yapabilen Retinar Çevre Gözetleme Radarı; alan gözetleme, kritik nokta kontrolü, güvenlik harekatları, sınır ve çevre güvenliğinde etkin olarak kullanılıyor.

Sistem, hareketli cisimleri 4 km, araçları ise 9 km uzaklıktan tespit ve takip edebiliyor.

Spektrogram analizi ile insan, hayvan ve araç gibi tehditlerin sınıflandırmasını yapabiliyor.

RETİNAR PTR; geniş alanları otomatik olarak tarayarak, güvenlik sistemlerinin birincil sensörü şeklinde görevini sürdürürken; güvenlik güçlerinin kamera veya dürbün ile sürekli tarama yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Kamera sistemleri ve diğer çeşitli sensörler ile entegre çalışabilen RETİNAR PTR, Uzaktan Haberleşme Birimi ile 1 km’ye kadar mesafeden kontrol edilebiliyor.

Özel sırt çantalarında, iki personel ile taşınabilen kompakt yapıda bir ürün olan RETİNAR PTR, kısa sürede kurulabiliyor.

 386 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.