Ana Sayfa Haberler Rheinmetall NIOA Munitions’dan, Amerikan F-35’leri için 25 mm Mühimmat

Rheinmetall NIOA Munitions’dan, Amerikan F-35’leri için 25 mm Mühimmat

Rheinmetall ve NIOA’nın, Avustralya’da birlikte kurdukları bir ortak girişim şirketi olan Rheinmetall NIOA Munitions (RNM), yeni bir üretim hattı kurarak, 20 mm ve 35 mm aralığındaki orta kalibre mühimmat üretimine başlayacak.

Gelişmeyi 25 Mart’ta duyuran Rheinmetall’in, konuyla ilgili açıklamasında, yeni başlayacak bu faaliyetin, Avusturalya açısından bir ilk olacağı bilgisi de yer aldı.

Üretilen mühimmatlar arasında, F-35 savaş uçakları tarafından da kullanılan, Kırılabilir Zırh Delici (Frangible Armour Piercing / FAP) tipte 25 mm’lik mühimmatlar da olacak.

Benella’da yer alacak yeni üretim hattının, 2021’in ilk yarısında kurulması ve aynı yılın eylül ayında da üretime başlanması planlanıyor. Burada üretilecek mühimmatların ise ABD’ye ihraç edilmesi hedefleniyor. RNM’nin hâlihazırda, Maryborough’de, top mermisi üretimi gerçekleştiren ayrı bir tesisi daha bulunuyor. Dolayısıyla Benella’da yeni kurulacak tesis ile birlikte RNM, Avusturalya’daki varlığını daha da büyütmüş olacak.

F-35 uçaklarının, 4 namlulu GAU-22/A gatling topunda kullanılan 25 mm’lik FAP tipi mühimmat, konvansiyonel olanlardan farklı olarak, kırılabilir bir yapıda üretiliyor. Firma, bu özellikleri sayesinde mühimmatın hem yerdeki hafif zırhlı hedeflere karşı hem de hava hedeflerine karşı etkili olduğunu ifade ediyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.