Ana Sayfa Haberler ROKETSAN, ATMACA Seyir Füzesinin Seri Üretimine Başlıyor

ROKETSAN, ATMACA Seyir Füzesinin Seri Üretimine Başlıyor

Satıhtan Satha Güdümlü Mermi Tedariki (ATMACA) Projesi’nin Seri Üretim Sözleşmesi, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile ROKETSAN arasında imzalandı.

SSB Tesisleri’nde, 2 Kasım’da gerçekleştirilen törene, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk Silahlı Kuvvetleri, ROKETSAN ve ASELSAN yetkilileri katıldı.

ATMACA Projesi, Deniz Kuvvetlerinin MİLGEM platformlarında konuşlandırılacak, gemiden gemiye seyir füzesi ihtiyacına yönelik olarak başlatıldı. ATMACA seyir füzeleri ROKETSAN, atış kontrol sistemleri ve diğer ekipmanlar Aselsan tarafından yerli imkânlarla geliştirildi.

İmzalanan sözleşme kapsamında, füzelerin seri üretimleri ROKETSAN, atış kontrol sistemi ile gerekli donanım ve yedek malzemelerin üretimleri de ASELSAN tarafından gerçekleştirilecek. Türkiye’nin ilk deniz füzesi olma özelliğini de taşıyan ATMACA, MİLGEM projesi kapsamındaki İ Sınıfı Fırkateynlere entegre edilecek.

 1,903 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.